Ana SayfaHaberlerWhatsApp, yeni özellik için çalışmaları hızlandırıyor!

WhatsApp, yeni özellik için çalışmaları hızlandırıyor!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformu olan WhatsApp, her geçen gün yeni özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Kullanıcılarla olan etkileşimi arttırmayı amaçlayan uygulama, en son mesajlara tepki verme özelliğini sundu.

Bunun yanı sıra masaüstü uygulamasını güncelleme ve beta kullanıcılarına sunduğu 2.2201.2 sürümüyle de dikkatleri çekti. Ancak bugün ortaya çıkan habere göre şirket uzun zamandır beklenen özellik için çalışmalarını hızlandırdı.

WhatsApp, yeni çizim araçları sunuyor

Sosyal medya platformu, daha zengin, etkili ve güvenli bir mesajlaşma deneyimi için uygulamaya yenilikler katmayı sürdürüyor. Bugünkü haberlere göre WhatsApp’ın son beta sürümü üzerinde video ve resimler için yeni bir çizim aracı üzerinde çalışıldığı ortaya çıktı. Uygulama üzerinde yer alan resim düzenleyicisinde iki tane yeni olmakla birlikte toplam 3 tane çizim kaleminin bulunduğu keşfedildi.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/WhatsApp-yeni-ozellik-icin-calismalari-hizlandiriyor.jpg

Bu simgelere bakıldığında, yeni kalemlerin videolar ve resimler üzerinde kalın çizgiler çizmeye olanak tanıyacağı görülüyor. Şu anda WhatsApp, kullanıcıların yalnızca kalem rengini değiştirmesine izin veriyor. Ancak kalemin kalınlığını arttırma ya da azaltma gibi bir seçenek yer almıyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/WhatsApp-yeni-ozellik-icin-calismalari-hizlandiriyor-1.jpg

Ortaya çıkan rapora göre aynı zamanda platformun, Android sürümü için görüntüleri bulanıklaştırmaya yardımcı olan bir araç üzerinde de çalışmaların olduğu belirtiliyor. Buna ek olarak da geliştirme aşamasında olan birkaç çizim aracı da yer alıyor. Ancak bu araçlar hakkında herhangi bir açıklamada bulunulmadı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir