Ana SayfaGüncelTikTok, Soru Cevap özelliğini test etmeye başladı!

TikTok, Soru Cevap özelliğini test etmeye başladı!

Dünyaca ünlü sosyal medya devi TikTok, kullanıcılarının çok seveceği yenilikler yapmaya devam ediyor. Şirket, uzun bir süredir Instagram, Facebook gibi uygulamaların canlı yayınlarında ve hikayelerinde bulunan soru cevap özelliğinin bir benzerini kendi platformuna getirdi.

tiktok soru cevap

Profillerde ve gönderi yorumlarında soru işareti simgesi görünmeye başladı

Yaptığı sızıntılarla adını çokça duyduğumuz sosyal medya uzmanı Matt Navarra tarafından paylaşılan ekran görüntülerine baktığımız zaman TikTok için Soru Cevap özelliğinin geldiğini görüyoruz. İlk etapta sınırlı sayıda içerik oluşturucuya sunulan Soru Cevap özelliği kullanıcıları mutlu etti. Bu özelliği etkinleştirdikten sonra içerik oluşturucular ve takipçileri profillerde ve gönderi yorumlarında küçük bir soru işareti simgesi görecek.

tiktok tiktok soru cevap

İçerik oluşturucular videolarda ve canlı yayınlarda soruları yanıtlayabilecekler

Bu simgeye tıklayan kişiler, soru cevap arayüzüne yönlendirilecekler. Buradan içerik oluşturucuya istedikleri kadar soru sorabilirler. İçerik oluşturucular, TikTok videolarında ve canlı yayınlarda bu soruları cevaplayabilirler. Bu özelliğin gelmesi ile birlikte özellikle videolar için yeni bir konsept doğmaya başlıyor. Ayrıca bu, takipçiler ve içerik oluşturucular arasındaki iletişimin kuvvetlenmesi için de önemli bir özellik oldu.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir