Ana SayfaGüncelPinterest, yeni hikayeler bölümünü test ediyor!

Pinterest, yeni hikayeler bölümünü test ediyor!

Sosyal medya devleri, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yenilikler yapmaya devam ediyor. Bugün Pinterest, kullanıcıların çok istediği Hikayeler veya tam adını söylemek gerekirse Hikaye Pinleri özelliğini test etmeye başladı.

pinterest hikaye pinleri

Şu anda tüm kullanıcılar tarafından kullanılamıyor

Adını ilk defa geçtiğimiz Eylül ayında duyduğumuz ve çok çok az kişiyle kapalı beta sürecini tamamlayan Hikaye Pinleri, artık açık betada kullanıcılarla buluşuyor. Ancak test aşamasına geçse bile Pinterest’in tüm test kullanıcıları bunu göremeyebilir. Instagram Hikayelerine çok fazla benzeyen ancak bazı farkları olan Pinterest Hikaye Pinleri özelliğini gelin daha yakından tanıyalım.

24 saat geçince kaybolmuyor ancak kaybolacak şekilde ayarlayama yapabileceksiniz

Bu özelliğin alışık olduğumuz Hikayelerden en önemli farkı 24 saat sonra paylaşımlarınızın silinmemesi. Ancak paylaştığınız Pin’leri süreli göstermek istiyorsanız 24 saatlik hikaye modunu da kullanabileceksiniz.

Ocak ayının başından beri sürekli güncelleniyor

Hikaye pinleri şu anda herkesin kullanımına sunulmadı. Ocak ayından itibaren test edilen kullanıcı sayısı önemli ölçüde arttı ancak bu, herkesin özelliği test ettiği anlamına gelmiyor. Ocak ayının başında başlayan yeni test dönemi ile birlikte Hikaye Pinlerine sürekli yeni özellikler getirilmeye başlandı.

Bu özellik gerçekten çok kapsamlı bir özellik olacak. Alışık olduğumuz tek kişinin paylaştığı hikayeler yerine Pinterest, artık birçok kişinin içinde bulunabileceği grup hikayelerini de bu özellik ile birlikte kullanıcılara sunacak.

pinterest hikaye pinleri

Genişleyen test kapsamı ile birlikte özelliği kullanan kullanıcı sayısı arttı. Bu sebeple özellik hakkında çok daha fazla ekran görüntüsü paylaşılmaya başlandı. Hikaye Pinlerinin en son hali bu şekilde görünüyor:

pinterest hikaye pinleri

Pinterest, özellik hakkında geri dönüş yaptı

ABD merkezli Social Media Today, Pinterest ‘e Hikaye Pinleri’ne yaklaşımları hakkında bir soru sordu ve şu yanıtı aldı:

“İçerik oluşturucuların fikir arayan insan topluluklarına ulaşmaları ve Pinner’ların tutkularını ve ilgi alanlarını paylaşan diğer insanları keşfedip takip etmeleri için sürekli olarak yeni yollar test ediyoruz.”

Hikayeler özelliği çoğu platformda artık ana akıştan daha çok seviliyor ve daha fazla kullanılıyor. Pinterest de bunu fırsat bilerek diğer platformlardan biraz geç de olsa bu özelliği kendi platformuna getirdi. Özelliğin önümüzdeki aylarda tüm kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor.

Kaynak

 

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir