Ana SayfaGüncelTikTok, ücretli video formatını test ediyor

TikTok, ücretli video formatını test ediyor

Popüler sosyal medya platformlarından TikTok, Shoutouts isimli yeni bir özelliğini test ediyor. Şirket her şey yolunda giderse yeni özelliğini bütün kullanıcılarına açabilir.

Çinli ByteDance’ın popüler uygulaması TikTok, içerik oluşturucularının para kazanmalarına yardımcı olacak başka bir aracı platforma entegre etmeye hazırlanıyor.

tiktok shoutouts

TikTok Shoutouts ilk olarak Türkiye’de denenecek

2021’in ilk yarısında en çok hasılat elde eden uygulama, Shoutouts adlı bir özelliği test ediyor. İlk olarak BuzzFeed tarafından tespit edilen yeni format, TikTok kullanıcılarının favori içerik oluşturucularından özel videolar talep etmelerine ve bunlar için uygulama içi para birimiyle ödeme yapmalarına olanak sağlayacak.

Yeni özellik, pilot olarak Türkiye ve Dubai’deki içerik oluşturucuları için mevcut olacak. Ancak Shoutouts’un diğer ülkelerde ne zaman sunulacağına dair net bir bilgi henüz bulunmuyor.

Kullanıcılar, bir istek gönderdiklerinde peşin ödeme gerçekleştirecek ve ardından içerik oluşturucusunun kabul etmesi için üç güne kadar bekleyecek. Ardından bir hafta kadar süreden sonra, doğrudan mesajlarda özel videolar alınacak. Videolar TikTok tarafından incelenip onaylanacak.

Bu ayın başlarında popüler sosyal medya uygulaması, kullanıcıların üç dakikaya kadar içerik yüklemesine izin vererek daha uzun videolar sunacağını duyurdu. Daha önce bu süre bir buçuk dakika sınırındaydı.

Ayrıca platform, içerik oluşturucularının videolarında bağlantı kurabileceği mini widget’lar ekleyebileceği TikTok Jump isimli bir özelliğini de tanıtmıştı.

Kaynak Haber – ShiftDelete.Net

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir