Ana SayfaGüncelTikTok, Yeni Çeviri ve Altyazı Araçlarını Sunuyor!

TikTok, Yeni Çeviri ve Altyazı Araçlarını Sunuyor!

TikTok, rakiplerine büyük rekabet sunma konusunda başarılı olabilir, ancak sosyal medya uygulaması sadece arka planda kalmayı ve başarının tadını çıkarmayı planlamıyor. Bunun yerine, erişimini küresel olarak daha da genişletme misyonu var.

Şirket, maksimum katılım için daha iyi altyazılar sağlayanlar da dahil olmak üzere bir dizi yeni ve geliştirilmiş çeviri aracı sunuyor.

Konseptin arkasındaki tüm fikir, kullanıcıların platformda en çok gerçekleşen video kliplerden yardım alarak öne çıkmalarını ve daha fazla etkileşimde bulunmalarını sağlamaktır.

Yeni başlayanlar için, kullanıcılar bir dizi otomatik altyazı işlevinden yararlanabilecekler. Bu, kliplerinize metin için çeşitli açıklamalar eklemenin başka bir harika yoludur.

TikTok, yeni özelliğin kullanıcılara tam olarak nasıl görüneceğini anlatan resimler şeklinde örnekler gösterdi.

Bunlar, ekranınızın sol alt kısmında görülebilir ve kullanıcıların uygulamayı kullanırken genel deneyimini geliştiren hayati bir bağlam öğesi ekler. Bu, özellikle sesin kapalı olduğu durumlarda kullanışlıdır ve bu nedenle yalnızca altyazılarla en iyi şekilde anlayabilirsiniz.


Geçen yıl, uygulamanın, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmaya yardımcı olmak için bir dizi farklı otomatik altyazı eklediği görüldü. Ancak bu yeni özelliğin, altyazılar kliplere göre hizalanacağı için bunu da yendiğine inanılıyor.

Bu arada platform, hem altyazılara hem de açıklamalara farklı çeviriler eklemekten bahsetti. Bu, dünyanın farklı yerlerinden pek çok farklı kullanıcının bu tür klipler aracılığıyla daha fazla etkileşim kurmasına yardımcı olacaktır.

TikTok, tüm kullanıcılara video klipleriyle metin biçiminde çevrilmiş altyazılar verme fırsatı verileceğini söylüyor. Bu nedenle, küresel olarak çeşitli pazarlara erişimi genişletme arayışında olanlar bunu yapabilir.

Ek olarak, uygulama bunun çeşitli kitlelerle etkileşim kurmanın harika bir yolu olabileceğini düşünüyor ve bu, TikTok’un her içerik oluşturucunun uygulamadaki performansını daha da geliştirmek için ne kadar şans sağladığını gösteriyor.

Son fakat en az değil, TikTok bir dizi önde gelen aracı için çeviriler içeriyor. Bu, metin odaklı hem kaplamaları hem de çıkartmaları içerir. Bu özellik, özellikle ana dillerinde sorun yaşayan konuşmacılar için kullanışlıdır.

Her iki aracın da Türkçe, Korece, Almanca, İngilizce, İspanyolca, Endonezyaca ve İtalyanca dahil olmak üzere bir dizi farklı dili destekleyeceği şirket. Gördüğünüz gibi, seçenekler çok yakında sunulacak.

Açıkçası, bu güncellemeyi, meydana gelen küresel bir trendi tetikleyebilecek bir güncelleme olarak görüyoruz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir