Ana SayfaGüncelYouTube, Mevcut Videoları Dakikalar İçinde Shorts'a Dönüştüren Yeni Aracı Sunuyor

YouTube, Mevcut Videoları Dakikalar İçinde Shorts’a Dönüştüren Yeni Aracı Sunuyor

Sosyal medyada lider uygulama olma rekabeti kesinlikle güçlü ve bu nedenle YouTube’un diğer rakiplerle daha iyi rekabet edebilmek için bir dizi değişiklik yaptığını görüyoruz.

Şirket, platformundaki Shorts sayısını artırmaya her zamankinden daha fazla hevesli ve bu nedenle, bunu birkaç dakika içinde yapmayı başaran bir araç piyasaya sürdü.

YouTube, yeni özelliğin içerik oluşturucuların uygulamada zaten var olan videoları Shorts’a dönüştürmesine izin verdiğini söylüyor. Yeni güncellemeyi şirketin mobil uygulamasında bulabilirsiniz.

Dönüştürmek istediğiniz videonun herhangi bir bölümünü seçmeniz yeterlidir, ancak bunun daha önce uygulamada olduğundan emin olmanız gerekir. Bundan sonra, normalde Shorts ile ilgili diğer içerikler için yaptığınız gibi klibi yayınlamanız yeterlidir.

Olduğu gibi, şirketin geçmişte bir dakikadan kısa herhangi bir dikey videoyu otomatik olarak ilgili bir makaraya dönüştürmekle ilgili bir güncelleme yayınladığını gördük. Bu, uygulamada standart videolar olarak yayınlanan tüm videolar için de geçerliydi.

Herkes bu çabanın hayranı olmadı, not edilmelidir. Yine de YouTube, içerik oluşturucuların yeni değişikliği memnuniyetle karşılayacağını ve daha fazla katılım ve coşkuyla daha fazla Shorts yapmasını umduğunu söylüyor. Bu nedenle, bu tür araçlar yerindeyken, kimsenin aldıracağını düşünmüyoruz.

Küçük parçaları ve parçaları daha uzun süreli videolardan çıkardıktan sonra kırpmak gibi.

Bu yeni girişim, Google’ın rekabeti ve özellikle TikTok’un ünlü kısa biçimli videoları hakkında ne kadar endişeli olduğunun kesinlikle kanıtı.

Açıkçası şirket, normal içeriği kısa metne dönüştürmek için basit bir araçtan çok daha fazla çabaya ihtiyaç duyacağını biliyor. Yine de bunun harika bir başlangıç ​​olduğunu düşünüyoruz.

YouTube, kısa film kitaplığını hızlı ve organik bir hızla büyütmek istiyor ve bu, ilerlemek için harika bir yol gibi görünüyor. Benzer bir hamle, bu yılın Nisan ayında, YouTube’un, içerik oluşturucular vazgeçmek istemedikçe veya istemedikçe, normal içeriği Shorts’a yeniden düzenlemeyi çok seveceğini belirttiğinde görüldü.

Bu araçla bağlantılı bir başka harika özellik de, bir süredir kaçırdığımız, içerik oluşturuculara geri verilen büyük miktarda güç. Kullanıcıların tek yapması gereken, videonun 60 saniye uzunluğunda olduğundan emin olarak makaraya dönüştürmek istedikleri bir bölümünü seçmek.

60 saniyelik süreyi aşmamaları durumunda, sevdikleri düzenleme araçlarını ve galerilerinden alınan ek videoları kullanarak her zaman daha fazla içerik ekleyebilirler.

Firma, VOD ile üretilen Shorts’ların otomatik olarak orijinal içeriğe bağlanacağını söylediğinden, içerik oluşturucular araçla uzun biçimli videolar çekmeye daha fazla ilgi duyabilir.

Bir süredir YouTube’un, kullanıcıları daha uzun biçimli videolar izlemeleri için Shorts’u bir teşvik olarak kullanmaya çalışmakla meşgul ve çok çalıştığını görüyoruz. Şimdiye kadar işe yarayan bir trend ve platform bundan daha mutlu olamazdı.

YouTube’un, çok sayıda görüntüleme elde etmek için en iyi pazarlama aracı olarak hizmet eden Kısa Filmlerinde büyük potansiyel gördüğü açıktır.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir