Ana SayfaGüncelTikTok, Yeni Profil Kitini Öne Çıkarmak İçin LinkTree ile Ekip Kurdu

TikTok, Yeni Profil Kitini Öne Çıkarmak İçin LinkTree ile Ekip Kurdu

TikTok, kısa süre önce Profile Kit adlı uygulamaya yeni bir özellik getirmek için LinkTree ile işbirliği yaparken görüldü.

Yakın zamanda LinkTree tarafından onaylandığı gibi, işbirliği TikTok uygulamasından daha fazla kullanıcı çekmek için tasarlandı. Bunun nedeni, bu özellik sayesinde yaklaşık beş milyon kullanıcının TikTok içeriğini görüntülediğini iddia etmeleridir. Anlayabileceğiniz gibi, işlevselliğin arkasında çok fazla düşünce var.

Yeni özellik, TikTok’un Geliştirici Programı için çalışan üyeler içindir. Buradaki araçlar, kullanıcıların TikTok kimlik bilgileriyle üçüncü taraflara ait platformlarda oturum açarak uçağa binmelerini sağlayan SDK Login’in beğenilerini içeriyor.

Aynı şekilde, bu özellik, uygulama kullanıcılarının Linktree üzerinden giriş yapmasına ve profile yaklaşık altı farklı video eklemesine izin verecek.

Pek çok Linktree abonesi, yalnızca orada kalarak ve platformdan ayrılmayarak içeriğe erişebilir. Ayrıca, ücretli planları olanlar, kullanıcılar Linktree profilini her ziyaret ettiğinde TikTok video bağlantılarını öne süren Spotlight Link’e bile giriş yapabilir.

Yeni özelliğin lansmanı, bugünden itibaren yavaş bir sürüm şeklinde geliyor. Ancak TikTok’taki işletme sahibi hesapları için sadece şimdilik alınabilir. Buna ek olarak, 1000’den fazla takipçisi olan onaylanmış veya onaylanmamış kullanıcıların buradan en fazla faydayı sağladığı söyleniyor.

Yeni işlevi eklemek için tek yapmanız gereken Linktree’de görülen URL’yi vurgulamak ve TikTok’un profilindeki düzenleme sekmesine girmek. URL’leri, URL’ler için ayrılan yere ekleyin.

Ardından, Keşfet düğmesine basarak TikTok düzenleme bölümüne girin. Şimdi uygulamanın TikTok Profili üzerinden Ekle’ye basın ve söz konusu bağlantı için bir ad ekleyin.

Son olarak, herhangi bir TikTok hesabını ekleyin ve hesabın oturum açma durumuna ulaştığını gördükten sonra Yetkilendirme için belirtilen düğmeye basın.

Kullanıcıların, profillerinin Linktree’de nasıl göründüğünü daha da özelleştirmelerine izin verilir. Başka bir seçenek de, TikTok hesaplarını Linktree’deki herhangi bir gönderiye bağlamaktır.

İlk başta biraz teknik geliyor ama alıştıktan sonra, kullanıcılar gerçekten binlerce kişiye fayda sağlayacak bu işbirliğinden gerçekten en iyi şekilde yararlanabilirler. Unutmayın, hem Linktree hem de TikTok popülerlik açısından üstündür, bu yüzden neden başarılı olamayacaklarını anlamıyoruz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir