Ana SayfaGüncelTikTok, yüzbinlerce videoyu platformdan kaldırdı!

TikTok, yüzbinlerce videoyu platformdan kaldırdı!

Şüphesiz ki TikTok, nefret söylemleriyle diğer platformlardan daha fazla uğraşan bir platform. Şirket, yılbaşından bu yana nefret söylemi ve şiddet içeren 380.000’den fazla video ve 64.000’den fazla yorumu kaldırdığını açıkladı. Ayrıca politikalar gereği 1.300’den fazla kullanıcı da platformdan yasaklandı.

tiktok

”Diğer platformlardan çok daha başarılıyız”

TikTok, Ocak ayında nefret içerikli içeriklerin platformda yasaklanacağını duyurmuş ve bunu kullanıcı sözleşmesine eklemişti. Şirket, kuralın eklendiği günden bu yana ilk defa sayı paylaştı. TikTok’un güvenlik başkanı Eric Han, ”Nefret içerikli video ve yorumları tespit etmek konusunda %100 başarı yakalayamasak da diğer platformlardan çok daha başarılıyız” açıklamalarını yaptı.

Ayrıca Han, TikTok moderasyon ekibinin her türlü nefret söylemi içeren içerikleri platformda en hızlı şekilde tespit edip yasaklayacağını belirtti.

Şeffaflık Merkezi açılacak

Şirket, özellikle ailelerin TikTok’a olan endişelerini gidermek için bir dizi adım attı. Şirket, bu yılın başlarında bir İçerik Danışma Konseyi oluşturdu ve dışarıdaki uzmanlara güvenlik ve moderasyon politikaları hakkında daha fazla görünürlük sağlayacak bir “şeffaflık merkezi” açmayı planlıyor.

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir