Ana SayfaGüncelTikToker Khaby Lame, gönderi başına 400 bin dolar kazandığı için şimdi bir...

TikToker Khaby Lame, gönderi başına 400 bin dolar kazandığı için şimdi bir Oscar istiyor

Khaby Lame , yılın en çok görüntülenen TikToker’i . Videoları bir süredir ilgi odağı oldu. Sessizce hareket etmesi dışında hiçbir şey olmadan, bu adamın yeteneğine hayret ediyoruz. Bu yüzden Lame’in şimdi bir Oscar hayal etmeye cesaret etmesi adil.

Topal, diğer her şeyde as olabilir ama kesinlikle onu Oscar kazanmaktan alıkoyan bir temel beceriden yoksun. Adam oyunculukta harika ama İngilizce konuşmada o kadar iyi değil.

Senegalli bir İtalyan olan adamın ana dili doğal olarak İngilizce değil. Lame’in dille bu kadar çok uğraşmasının nedeni budur. Bunun da ötesinde, tüm videoları sessiz, yani tek bir kelime söylemiyor. Muazzam izleyici kitlesi için tek açıklama bu. En çok konuşulan dilde bile akıcı değilken bu kadar büyük bir kitle kazanmak mümkün değil.

Bir zamanlar fabrika işçisi olan adamın şimdi sponsorlu gönderi başına 400.000 dolar kazanması da oldukça şaşırtıcı. Geçenlerde Fortune’a nihai hayalinin Oscar kazanmak olduğunu söyledi. Lame, çarpıcı kariyerinden ve bu yıl yaklaşık 10 milyon dolar kazanma yolunda olduğu gerçeğinden rahatsız değil, daha yükseği hedeflemek istiyor.

Lame, o Oscar’ı almaya odaklandığından, şu anda İngilizcesini geliştirmek için pratik yapıyor. Bunu her gün 3 saat Daniel Tiger adlı bir çocuk programı izleyerek yapıyor.

Ayrıca rüyasından bahsederken ‘ben’ kullanmaması da dikkat çekicidir. Bunun yerine, ‘Bir gün Oscar kazanacağımızı hayal ediyorum’ dedi. Burada ‘biz’ derken kendisini ve menajeri ‘Alessandro Riggio’yu kastediyor. Milano’da bir apartman dairesini kendi tercihleriyle paylaştıklarından, adamlar kalçadan katılıyor gibi görünüyor.

Lame ve Riggio birlikte büyük şeyler için çalışıyorlar. Örneğin Iron Corporation adında bir ajans kurdular. Lame, Uluslararası Film Festivali pistinde de görüldü.

Lame’in, oyunculuk becerileri zaten zirvede olduğu ve sadece İngilizcesi üzerinde çalışması gerektiği için Oscar rüyasını gerçekleştirebileceğine inanıyoruz. Ayrıca, adam temiz bir kalbe sahip ve sadece etrafındakileri ve onu gülümserken görmek istiyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir