Ana SayfaGüncelYouTube Yakında Android, iOS ve Web'de Benzer Tasarıma Sahip Yeni Bir Video...

YouTube Yakında Android, iOS ve Web’de Benzer Tasarıma Sahip Yeni Bir Video Sayfası Başlatabilir

YouTube yeni bir girişimle meşgul. Popüler video uygulaması şu anda web ve iOS/Android cihazlarda görülen tasarımını birleştirecek yeni bir video sayfasını test ediyor.

Şu an itibariyle, sunumların hayal edilenden çok daha yavaş bir tempoda sahneye çıktığını görüyoruz. Ancak yakında yolunuza çıkabilir,

Sayfa bir dizi farklı bileşende ince ayar yaptı ve sunulan yeni bir birleşik arabirim türüyle ilgili haberleri çok seviyoruz.

En büyük vurgulardan biri, tüm ana unsurları temsil etmek için karmaşık bir şekilde bir hap şeklinde şekillendirilmiş düğmelerle bağlantılıdır. Örneğin, Beğeni Sayımı ve Başparmak Yukarı/Aşağı’nın iki farklı konumda bulundukları öncekine kıyasla tek bir kapta birleştirildiğini göreceksiniz.

Uygulamadaki diğer popüler komutlarda da benzer bir işlem görülecektir. Buna İndirme, Oluşturma, Paylaşma ve daha fazlası için düğmeler dahildir. Ama çok daha fazla değişiklik var.

Örneğin, mobil cihazlarda görülen atlıkarınca artık bir kanalın ayrıntılarının altında gösterilecek. Bilgi, içeriğin başlığı, yayınlanma tarihi, hashtag’ler ve toplam görüntüleme sayısı gibi şeylerden hemen sonra bulunur.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir ayrıntı da Ambiyans Modu ile çakışmasıdır. Açıklamaya, videonun alt kısmıyla sistemin çubuğuyla birleştirme şansı verildiği yer burasıdır. Sonuç olarak, tüm görünüm, hissettiğimiz daha sürükleyici bir deneyim sağlar.

Ve etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak istemeniz durumunda, taşma menünüze girin ve yapın.

Bir diğer önemli ekran uzmanı ve hevesli uygulama meraklısı, en iyi yorumun varlığı hakkında çıldırıyor. Bu artık daha belirgin bir yere yerleştirilecek; sadece daha fazla insanı meşgul etmek için tasarlandığını hissedebiliriz.

Ancak YouTube’un masaüstü sürümü için işler kesinlikle daha benzersiz. Burada daha fazla görsel dikkat çeken görsel açıklamaları bulacaksınız ve şüphesiz uygulama, içerik oluşturucuların bundan kesinlikle bir fayda elde etmesini umuyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir