Ana SayfaGüncelTinder gizli mod ve daha fazla güvenlik özelliği ekliyor

Tinder gizli mod ve daha fazla güvenlik özelliği ekliyor

Daha Güvenli İnternet Günü’nde (ve Sevgililer Günü hızla yaklaşırken), Tinder bazı yeni güvenlik özelliklerini ve güncellemelerini diğerlerine sunmaya başlıyor. Kullanıcılar artık Tinder’ın profilinizi tamamen gizlemekten bir “adım” olduğunu söylediği gizli moddan yararlanabilecekler. Sadece hoşlandığın insanlar tavsiyelerinde seni görecek. Bu size görünürlüğünüz üzerinde daha ayrıntılı kontrol sağlamalıdır.

Ayrıca önerilerinizde beliren profilleri de engelleyebilirsiniz. Yani, bir eski sevgiliyi veya hayatınızdan bir aile üyesini (gürültmek) gibi başka birini fark ederseniz, bu biraz garipliği azaltabilir. Bu, kullanıcıların telefon numaralarına göre başkalarını engellemelerine olanak tanıyan bir özelliği takip eder.

Uzun basın raporlaması adı verilen yeni bir güvenlik özelliği daha var. Saldırgan bir mesaj alırsanız, hızlı bir şekilde bildirmek için dokunup basılı tutabilirsiniz. Tinder, bunun daha fazla insanı kötü davranışları bildirmeye teşvik edeceğini ve böylece kuralları çiğneyen kullanıcılara karşı harekete geçebileceğini umduğunu söylüyor.

Kullanıcıların başka bir kişiyi engellemesine izin veren bir özelliği ve gizli modu etkinleştirmenin bir yolunu gösteren Tinder uygulamasının ekran görüntüleri.

Bu arada Tinder, kullanıcıları uygunsuz konuşmaları bildirmeye teşvik eden “Are You Sure” (insanlardan potansiyel olarak zararlı bir dille bir mesaj göndermeden önce yeniden düşünmelerini ister) ve “Bu Sizi Rahatsız Ediyor mu” adlı özelliklerde bazı değişiklikler yaptı. Tinder, özelliklerin nefret söyleminin yanı sıra cinsel taciz ve sömürü de dahil olmak üzere zararlı veya uygunsuz gördüğü daha fazla dil algılayacağını söylüyor. Şirket, “Bu Sizi Rahatsız Ediyor mu” diye eklediğinden beri, zararlı dil içeren mesajlarla ilgili yüzde 46 daha fazla rapor aldığını söylüyor.

Bu güncellemelerin yanı sıra Tinder, aile içi şiddet ve cinsel saldırıyı sona erdirmek için bir kampanya olan No More ile işbirliği içinde bir dizi Sağlıklı Arkadaşlık Rehberi yayınlıyor. Kılavuzlar, kullanıcıların kırmızı bayrakları tespit etmelerine ve ilişkinin her aşamasında kendilerini korumalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bugünden itibaren Tinder, güvenlik özelliklerini ve insanların güvenli bir şekilde çevrimiçi buluşmak için atabileceği adımları vurgulamakla ilgili Green Flags adlı bir kampanya yürütüyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir