Ana SayfaGüncelTwitch, Valorant yayınlarıyla başa çıkamıyor!

Twitch, Valorant yayınlarıyla başa çıkamıyor!

Riot Games tarafından çıkartılan yeni bir FPS oyunu olan Valorant ‘ın adını artık her yerde duymaya başladık. Bu oyun şu anda kapalı betada ve kapalı betaya girmenin tek şartı Twitch’de en az 2 saat oyunun yayını izlemek.

Valorant Twitch

Bu yüzden bu oyunun kapalı betasına girmek isteyen yüzbinlerce kişi Twitch üzerinden aralıksız olarak Valorant yayını izliyor. Bir araştırma uzmanı, Twitch’in bu son zamanlardaki 7/24‘lük yayın akışı istatistiklerini paylaştı.

Bu istatistiklere bakınca çoğu kişinin diğer oyunlarla karşılaştırınca Valorant ‘a yüksek talepte bulunduğu açıkça ortada. Bu da oyunun kitlesinin azımsanmayacak kadar fazla olduğunu kanıtlar nitelikte. Ancak bu yayınlar genelde büyük yayıncıların kanallarından izleniyor bu da küçük çaptaki yayıncılara zarar veriyor gibi gözüküyor.

Hackerlar artık Zoom hesaplarını başka bir taktikle çalıyor!

Bu kadar kişinin bir anda platform üzerinde yayın izlemesi Twitch açısından sıkıntılı bir durum gibi gözüküyor. Çünkü bu kadar kişiyi kontrol etmek çok zor olacaktır. Şirket elinden geldiği kadar Valorant yayınlarını kontrol altında tutmaya çalışsa da kural ihlalleriyle başa çıkamıyor gibi gözüküyor. Her geçen gün yayınlarındaki tedbirlerini arttırmaya çalışan Twitch, yakın zamanda Valorant’a çok daha sıkı kontrol tedbirleri getirecek gibi gözüküyor. Bu yüzden bu zamandan sonra Twitch üzerinden Valorant yayını izlemek gibi bir planınız varsa daha dikkatli olmanızda fayda var.

Tüm gelişmeler için sitemizi takipte kalmayı unutmayın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir