Ana SayfaGüncelTwitch, müzik konusunda bir firmayla anlaştı!

Twitch, müzik konusunda bir firmayla anlaştı!

Dünya üzerinde en çok kullanılan platformlardan biri de şüphesiz bir canlı yayın platformu olan Twitch. Şirket, geçtiğimiz yıllardan beri kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Şirket, bugün platformda müzik içeriklerinin sağlanması konusunda bir firmayla anlaştığını açıkladı.

Sanatçılar için özel kanallar açılacak

Dün Twitch, Amazon’a ait olan Warner Music Group ile anlaşma imzaladı. Bu anlaşma ile birlikte Bella Poarch ve Saweetie gibi bazı sanatçılar için özel kanallar açılacak. Bu sanatçılar, kendi kanallarına müzik yayınları gibi etkinlikler yaparak Twitch’e özel içerikler üretecek.

Telif hakları konusunda hiçbir şeyin değişmediği açıklandı

Bu anlaşma sağlanmasına rağmen kullanıcıların beklediği şey olmadı. Bu anlaşmanın, bir süredir telif söylentileri yüzünden yayınlarında müzik açamayan kullanıcılar için hiçbir şey değiştirmediği açıklandı.

Yani kullanıcılar WA Music’te bulunan içerikleri yayınlarında telifsiz olarak kullanma hakkına sahip olmayacak. Büyük bir müzik sağlayıcısı ile böyle bir bir anlaşma yapılmasına rağmen telif sorunu çözüm bulamadı. Telif sorunu, bir süre daha çözüm bulamayacak gibi duruyor. Yeni gelişmeler olduğunda sizi bilgilendireceğiz!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir