Ana SayfaTwitchTwitch'te yeni rekorun sahibi belli oldu!

Twitch’te yeni rekorun sahibi belli oldu!

Fortnite oyun yayınları ile bilinen David ‘TheGrefg’ Martinez, Twitch‘te yaptığı son yayında; 2,4 milyon seyirciye ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. TheGrefg’in yayını rekorun son sahibi Ninja’yı geride bırakarak birincilik koltuğuna oturdu. 

Twitch’te yeni rekor: 2,4 milyon izlenme

AB Heretics takımının sahibi olarak bilinen yayıncı David ‘TheGrefg’ Martínez, 2,4 milyon anlık seyirciye ulaşarak Twitch tarihinin tüm zamanlardaki en çok seyredilen yayını rekorunu kırdı. 2 milyondan fazla izleyiciye ulaşan Martinez’den önce rekorun sahibi, 2018’de yılında 635 bin izleyiciyle Tyler ‘Ninja’ Blevins’ti.

Martinez, Fortnite’ın en iyi içerik oluşturucularına özel bir dizi karakter görünümü olan Icon Series ile işbirliğini ortaya çıkarmak için yayın yapıyordu. Bu karakter listesinde daha önce Ninja, Lachlan Power ve Kathleen ‘Loserfruit’ Belsten gibi yayıncılar, kendi görünümleriyle boy göstermişti. Böylelikle Martinez de bu ekibe dahil olmuş oldu. 

twitch yeni rekor

Yayınla ilgili IGN’e açıklamalarda bulunan StreamElements CEO’su Doron Nir, “TheGrefg’in bu kadar izlenmesinin sebeplerinden biri, ortamın küresel çekiciliğini göstermesidir. “Tüm büyük canlı yayın platformlarının oldukça büyük uluslararası temelleri var, ancak bunun gibi bir İspanyol bir yayıncı tarafından bir dönüm noktasına dönüştürülmesi, sektörün çekiciliğini vurgulamamıza yardımcı oluyor” ifadelerini kullandı.

Rekor kıran yayın, ister Twitch’te ister başka platformda yayın akışının küresel bir fenomen olduğunu ortaya koydu. Ayrıca İngilizce konuşan kitlelere hitap etmeyen içerik oluşturucuların bu küresel ekosistemde ne kadar başarılı olduğunu gösterdi.

Kaynak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir