Ana SayfaGüncelFacebook, gönderi oluşturma ekranında kullanıcıların işini kolaylaştırıyor!

Facebook, gönderi oluşturma ekranında kullanıcıların işini kolaylaştırıyor!

Sosyal medya devi Facebook, kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla yaptığı yeniliklere bir yenisini daha ekliyor. Şirket, gönderi oluşturma bölümünde fotoğraflara erişimi kolaylaştıracak yeni bir özelliği deniyor.

Facebook’da fotoğraflar, yazılardan daha etkili

Fotoğraflar, şüphesiz Facebook platformunda önemli bir yere sahip. Geçen yıl yapılan bir araştırmaya göre Fotoğraf içeren gönderiler, sadece metin içeren gönderilere göre ortalama %2 daha yüksek etkileşime sahip. Bu da fotoğrafların aslında yazılardan çok daha etkili olduğunu gösteriyor.,

facebook

Gönderi oluşturma ekranından fotoğraflara erişim kolaylaşıyor

Şirket, uzun zamandır ufak ufak da olsa fotoğraflar bölümüne yenilik yapıyordu. Bugün, yapılan yeniliklere bir yenisi daha eklendi. Artık gönderi oluşturma ekranında galeriye çok daha kolay bir şekilde erişim sağlayabileceksiniz. Gönderi oluşturma ekranında galeriye girmeden galerinizdeki son fotoğrafları seçebileceğiniz yeni özellik test ediliyor.

Kısa süre içerisinde kullanıma sunulacağı düşünülmüyor

Gönderi oluşturma ekranında yapılan ve kullanıcıların beğenisini şimdiden kazanan bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu kadar basit bir özelliğin neden duyurulmadığı merak konusu. Ayrıca bu özelliğin resmi olarak duyurulmamasına bağlı olarak kısa süre içerisinde kullanıma sunulması beklenmiyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir