Ana SayfaGüncelTwitter, 2020 yılında kullanıcı sayısında büyük bir artış yaşadı!

Twitter, 2020 yılında kullanıcı sayısında büyük bir artış yaşadı!

2020 yılı birçoğumuz için sıkıntılı geçen bir yıldı. Pandeminin etkisiyle evlere kapanmaya başladığımız zamanlarda artık işlerimizi dijital ortamdan halletmek zorunda kalmaya başlamıştık. Eğitimler, toplantılar gibi işler için video konferans uygulamalarının kullanılmaya başlanması vs. bu duruma sadece küçük örnekler. Bu süreçte evde kalan insanlar zaman geçirmek için yeni arayışlara girdiler ve bu kişilerin önemli bir kısmı sosyal medyaya yöneldi. Birçok sosyal medya ağı 2020 yılının özellikle ilk aylarında büyük bir kullanıcı artışı yaşadı. Hiçbir platform henüz net sayıları vermemesine rağmen Twitter, 2020 yılında yaşadığı kullanıcı artışını gösteren verileri yayınladı. İşte açıklanan o veriler!

twitter

Pandemi döneminde kullanıcı sayısında yüzde 20 artış yaşandı

Covid 19 pandemisinden önce günlük 166 milyon aktif kullanıcı oranına sahip olan Twitter, pandemi döneminde bu sayının 199 milyona ulaştığını açıkladı. Yani aktif kullanıcı sayısında yaklaşık yüzde 20 oranında önemli bir artış yaşandı.

ABD seçimlerinin de bu sayılara etkisi oldukça büyük

Pandemi döneminin yanında sosyal medya platformlarının büyümesinde önemli bir etken de ABD seçimleri oldu. İnsanlar toplu olarak bir arada bulunamayınca sosyal medya üzerinden fikirlerini vs. belirtmek için hesap açmaya başlayınca Twitter kullanan insan sayısı özellikle ABD’de önemli ölçüde artış gösterdi.

2021 yılında 2020 yılında olduğu kadar kullanıcı artışı beklenmiyor

2021 yılında 2020 yılında olduğu kadar büyük bir artış beklemediklerini söyleyen Twitter, 2020 yılında ”pandemiye bağlı önemli artış” yaşandığınının üstüne basarak önümüzdeki çeyrekte en düşük büyüme seviyelerini görebileceklerini aktardı.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir