Ana SayfaGüncelInstagram Live'a önemli bir güncelleme geldi!

Instagram Live’a önemli bir güncelleme geldi!

Son zamanlarda en çok yenilik yapan şirketlerden biri şüphesiz Instagram. Şirket, son zamanlarda popüler olan Clubhouse uygulamasına benzer hiçbir yenilik getirmemişti. Birçok firma Clubhouse benzeri özellikler getirirken Instagram’ın getirmemesi kullanıcıları şaşırtmıştı. Şimdi Instagram, bekleneni yaptı ve canlı yayınları -kısmen Clubhouse gibi- sadece sesli olarak yapmaya olanak tanımaya başladı.

instagram

Instagram Live üzerinden sadece ses yayını açılabilecek

Bugünden itibaren Instagram Live üzerinden canlı yayında olan bir kişi kamerasını ve sesini kapatma seçeneğine sahip olacak. Bu sayede artık sadece ses canlı yayınları yapılabilecek. Twitter’ın Spaces adlı özelliği ve Facebook’un geliştirdiği yeni özellik sayesinde artık Clubhouse tarzı sesli yayınlar bu platformlarda mümkün olmaya başlamıştı. Facebook, Instagram’da direkt olarak böyle bir özelliği kullanıma sunmadı ancak yaptığı bu yenilik ses yayınları yapılmasına olanak tanıyacağı için canlı yayınların sayısında önemli bir artış olacak.

Kısa süren test sürecinin ardından bugün itibariyle tüm kullanıcılara yavaş yavaş sunulmaya başlandı

Özellik kısa süren bir test sürecinin ardından bugün yavaş yavaş tüm Instagram kullanıcılarına sunulmaya başlandı. Özelliği kullanabilmek için uygulamanızı en son sürüme güncellemeniz gerekiyor. Eğer bu da işe yaramazsa özelliğin size gelmesini bir süre daha beklemeniz gerekebilir.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir