Ana SayfaGüncelTwitter, Acil Durum Sırasında Platformunu En İyi Şekilde Nasıl Kullanacağına Işık Tutuyor

Twitter, Acil Durum Sırasında Platformunu En İyi Şekilde Nasıl Kullanacağına Işık Tutuyor

Twitter, dünya çapında pek çok kullanıcı için popüler bir uygulamadır. Ancak kriz zamanlarında ne kadar faydalı olabileceğini biliyor muydunuz?

Sosyal medyadaki popüler ağ, kullanıcıların bu tür platformları acil durumlar için en iyi şekilde nasıl kullanabileceklerini anlamalarını sağlamak için zaman harcıyor.

Örneğin Avustralya’da yaklaşan yaz sezonunu ele alalım. Geçen yıl gözlemlenen çok sayıda orman yangını nedeniyle bunaltıcı olabilir. Bu nedenle platform, aciliyet ve ihtiyaç zamanlarında kullanıcılara yardımcı olabileceği yollarla halka açılıyor. Ve hangi bölgede olursanız olun, uygulama yanınızda olmaya söz veriyor.

Geçen yıl Twitter, Avustralya’da bazı aşırı tehlikeli olayların nasıl merkez sahneye çıktığını vurguladı. Seller, doğal afetler, orman yangınları ve daha pek çok şeyi içeriyorlardı. Ancak Twitter ülkeyi asla yalnız bırakmadı ve yardım çabalarına yardımcı olmak için her şeyi yaptı. İşte şirket tarafından yakın zamanda paylaşılan bazı ipuçları ve bunun harika bir girişim olduğunu düşünüyoruz.

Yeni başlayanlar için, çok fazla yanlış bilgi olasılığı var, bu yüzden uygulamanın son dakika haberleri ve dakika dakika güncellemeler açısından en güvenilir kaynakları takip etmeniz gerekiyor. Sıkıntılı zamanlardaki bazı büyük kaynaklar, Kızıl Haç ve diğer birkaç örgütün beğenilerini içeriyordu. Bunlar oyunlarını gerçekten hızlandırır ve var olan en özgün verileri sağlar. İzlenecek diğer harika kaynaklar arasında hava durumu sağlayıcılarının beğenileri ve acil durum kolları bulunur.

Sırada, uygulamayı ters kronolojik bir şekilde ziyaret etmek harika bir fikir. Kullanıcılar, ilk olarak zaman çizelgesindeki en yeni beslemeleri görüntülemek için sağ üst köşede bulunan yıldız simgesine basabilir, böylece herhangi bir son dakika haberinden anında haberdar olursunuz.

Öte yandan uygulama, ilgili bilgileri aramak ve ayrıca tweet akışını daha düzenli hale getirmek için hashtag’lerin kullanılmasını önerir. Bu şekilde, kullanıcılar bilgileri daha hızlı yakalar ve benzer bir şey arayışında olabilecek pek çok kişi tarafından tanık olunan tweet’lere sahip olabilir.

Twitter ayrıca kullanıcılara ‘Twitter Anlarını’ izlemelerini önerir ve bunun modası geçmiş bir özellik olduğunu düşünürken tekrar düşünün. Kullanıcılara, ilgili konulardan haberdar olmanız için olaylarla ilgili bu tür özelleştirilmiş genel bakışları takip etmeleri öneriliyor.

Aynı şekilde, uzak konumlarda veya herhangi bir nedenle telekomünikasyonun bozulduğu yerlerde bulunan tüm kullanıcılar için daha hızlı ve daha güvenilir hizmet sunan bir uygulama çözümü olarak Twitter Lite adlı bir özellik de önerildi.

Bu notların son derece yararlı olduğunu ve ortalama bir kullanıcının doğal afet açısından neler olup bittiği konusunda oyunun zirvesinde kalmasına gerçekten yardımcı olabileceğini düşünüyoruz. Uzmanlar, uygulamayı her zaman oradaki bazı ciddi olaylarla ilgili güncellemeleri yönetmede harika olarak nitelendirdiler.

Hepimiz en öngörülemeyen zamanlarda yaşıyoruz ve yakın geçmiş bize hiçbir şeyin olduğu gibi kabul edilemeyeceğini ve her şeyin mümkün olduğunu öğretti. Unutmayın, pandemi dünyada birçoğumuzu gerçekten kör eden bir şeyin en büyük örneğidir. Benzer şekilde, küresel ısınma ve iklim değişikliği gibi konular gerçekten sel felaketlerine yol açtı ve bu nedenle Twitter gibi sosyal medya platformlarının yardımıyla çevrenizden haberdar olmak her zamankinden daha önemli.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir