Ana SayfaGüncelTwitter, aktif kullanıcılarını kaybediyor!

Twitter, aktif kullanıcılarını kaybediyor!

Twitter, bir zamanlar oradaki en inatçı ve konuşkan tweeter’lardan bazılarına ev sahipliği yaptı.

İsim ağırlıklı tweeter’lar, uygulamada fikirlerini söylemeyi seven kişiler için ayrılmıştı ancak yeni bir rapor, platformun bu tür bireyleri nasıl kaybettiğini kanıtlıyor.

Evet, ağır tweeter’lar hiçbir yerde görünmüyor ve sayıları her geçen gün azalıyor.

Uygulamayı bir zamanlar evleri olarak görenler artık geri dönmüyor ve bu, çıkarlarının geçmişte görülenlerden nasıl değiştiğiyle ilgili. Yeni haber, haber kaynağı Reuters

sayesinde bize ulaştı . Siteye her gün giriş yapan ve haftada en fazla üç tweet atan kullanıcı olarak tanımlananların artık ortadan kaybolduğunu söylüyor.

Haberler şu anda size çok büyük bir şey gibi gelmese de, gerçek şu ki, bunlar uygulamanın çok değerli bir parçasıydı ve oradaki aylık aktif kullanıcı sayısının küçük bir kısmını oluşturuyordu. Bunlar, platformda görülen tweet’lerin yaklaşık %90’ını oluşturdu ve ayrıca uygulamanın küresel gelirine katkıda bulundu.

Bu tür faaliyetlerde ilk düşüşün pandemi döneminde gerçekleştiğini gördük. Ve bir zamanlar açıkça tartışılan konular veya temalar bile artık yapılmamaktadır. Bunun neden olduğu gerçekten belli değil.

Geçmişte tweet atmayı seven kişilerin hesapları boş bıraktığı gözlemlendi. Ayrıca, aktif kalan insanlar, uygulamanın geçmişte asla ünlü olmadığı konulara daha fazla eğilme eğilimindedir. Gördüğünüz gibi, kullanıcı ilgi alanları da zamanla değişiyor.

Kullanıcılar bir zamanlar haber, politika ve eğlence dünyası hakkında konuşmaya bayılırdı. Günümüzde insanlar moda ve ünlüler dünyası gibi konularla aşırı derecede ilgileniyorlar.

Uygulamada gerçekten trend olan diğer şok edici konular arasında kripto para birimi ve NSFW içeriği yer alıyor.

Dolayısıyla çıkarılabilecek bir sonuç, insanların platformdan ayrıldığı çünkü konuşulan şeyler artık onların çıkarlarına hizmet etmiyor. Tamam, yani Reuters’in raporu bunların hiçbirini kabul etmiyor veya kabul etmiyor.

Ancak uygulama için her şey kötü değil. Son zamanlarda uygulamanın temsilcisi tarafından belirtildiği gibi, Twitter her ay farklı kullanıcıları çekmekle meşgul ve bu sayede yeni kullanıcı sayıları kesinlikle artıyor.

Şimdiye kadar eski kullanıcıların ayrıldığını ve yenilerinin geldiğini biliyoruz. Peki yoğun tweetler nereye gitti?

Uygulamaya ulaşan bir kişi, ünlüler dünyası ve moda dünyası gibi konularla bağlantılı etkinliklerdeki büyük düşüşün Instagram ve hatta TikTok gibi uygulamalarla ilgili olduğunu söylüyor.

Geçmişte, e-spor dünyasının önde gelen kişilikleri, platformun düzenli kullanıcıları arasında trend oluyordu. Ancak bugün, etkinlik daha çok Twitch, YouTube ve hatta TikTok gibi video dostu web sitelerine kaydırıldı.

Haber ve güncel olaylar dünyası söz konusu olduğunda bile, popüler video uygulaması TikTok dev bir yol alıyor.

TikTok gibi uygulamaları kullananların en az üçte biri, ihtiyaç duydukları tüm haberleri ve uyarıları bu uygulama aracılığıyla aldıklarını söylüyor, neden başka bir uygulamaya geçelim?

Ancak haber gibi konuların tüketiminin sosyal medyadaki diğer çeşitli platformlarda nasıl aynı kaldığını öğrenmek ilginizi çekecektir.

Bu raporun çalışması ve Twitter’ın bu konuda gerçekten bir şeyler yapıp yapmayacağını merak ediyoruz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir