Ana SayfaGüncelTwitter ana sayfasında önemli yenilik

Twitter ana sayfasında önemli yenilik

Tanınmış sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıların daha iyi bir deneyim yaşaması için çalışmalarını sürdürüyor. 1 ay önce şirket, görselleri işitme engelli bireylerin anlamasını kolaylaştırmaya çalıştı. Geliştirmiş olduğu otomatik alt yazı desteği geliştirdiğini açıkladı. Aynı zamanda platformun çalışmaları arasında TikTok tarzı dikey keşfet sekmesi de bulunuyor.

Tüm bunların yanı sıra sosyal medya platformu, ana sayfa tasarımına da el attı. Twitter’ın taşınabilir uygulamasını açtığınızda yeni tweetlerin bulunduğu ana sayfa otomatik olarak çıkıyor. Aradığınız bir şeyi bulmak için Keşfet sekmesine girmeniz ve orada yer alan arama çubuğuna ihtiyaç duyarsınız. Ancak bu durum daha kolay bir hale geliyor.

Twitter ana sayfaya arama butonu ekliyor

Popüler sosyal medya şirketi, yaptığı açıklamayla ana sayfanın sağ üst köşesine arama butonu eklediğini belirtti. Şu anda test aşamasında olan özellik bir grup iOS kullanıcısının erişime açık olarak yer alıyor. Bu özellik sayesinde platform üzerinde arama yapmak için Keşfet’e girmeniz gerek kalmıyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/Twitter-ana-sayfasinda-onemli-yenilik.png

Platform, iki farklı şekilde bir arama özelliği getirmeyi planlıyor. Yapılan ilk teste göre ana ekranın üst sekmesine uzun bir arama çubuğu getirilmesi düşünülüyor. İkincisine göre ise ekranın sağ üst kısmına yuvarlak bir arama butonu eklenmesi düşünülüyor.

Bu iki farklı kullanımdan hangisinin tercih edileceği ise henüz belli değil. Bunun için şirket, her kullanıcı için farklı bir kullanım sunacağını belirtiyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/Twitter-ana-sayfasinda-onemli-yenilik.jpg

Şu anda yalnızca iOS uygulamasında test edildiği söylenilen özelliğin genel kullanıma sunulacağı hakkında bilgi bulunmuyor. Bu nedenle de özelliği henüz ana sayfada göremeyenlerin bir süre daha beklemesi gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir