Ana SayfaGüncelTwitter artık videoları ana akışa getiriyor

Twitter artık videoları ana akışa getiriyor

Reels ve Shorts, bu günlerde Facebook ve Instagram’da Reels veya YouTube’da Shorts olsun, birden fazla platformda gördüğümüz tek şey ve şimdi Twitter da çoğunluğa atlıyor gibi görünüyor.

Twitter son zamanlarda beslemesine Instagram benzeri Reels getirdi ve kullanıcılar bundan memnun değil. Instagram’da makara şeklinde yapılabilen sınırsız kaydırma, artık sadece iOS için Twitter’da da yapılabiliyor. Bu özellik, Insta’da olduğu gibi uygulamanın keşfet bölümünde bulunabilir.

Ama bu geçmişte kaldı çünkü Taylor Lorenz’e göreWashington Post için teknoloji köşeleri yazan Twitter, şimdi makara benzeri videoları ana beslemeye zorluyor. Önerilen Videolar başlığı altında takip edilen kişi ve konulardan biri gibi ana beslemede makara benzeri videolar içeren bir ekran görüntüsü yayınladı.

Şimdi, Twitter’ın bu hareketi çok takdir edilmedi çünkü bu özellik kullanıcılara zorlandı ve tüm bu tam ekran video trendini başlatan TikTok’un bariz bir kopyası olarak uygulamanın özgünlüğünü ve benzersizliğini ortadan kaldırıyordu.

2020’de her şey kapalıyken patlayan uygulama, TikTok, kullanıcılarına kısa videolar oluşturmanın ve süper kolay bir kullanıcı arayüzü ile bunları bir yere koymanın bir yolunu sundu. Her yaştan kullanıcının dikkatini çekmeye başladığında, diğer uygulamalar asıl amacını gelirlerini artırmaya yardımcı olabilecek bir özellik olarak gördü ve Instagram ve Facebook’ta Reels ve YouTube’da Shorts’umuz böyle oldu.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir