Ana SayfaGüncelTwitter, bir Tweetin tüm Retweetlerini görebileceğiniz bir özelliği deniyor!

Twitter, bir Tweetin tüm Retweetlerini görebileceğiniz bir özelliği deniyor!

Evde kaldığımız bu günlerde çoğumuz sosyal medyaya yöneliyoruz. Şirketler de kullanıcılarına yenilikler yapmak için çalışıyorlar. Bir hamle de şimdi Twitter ‘dan geldi. Şirket, önemli bir yeniliği kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Şirket kullanıcıların retweetleri ve yorumlarla retweetleri görmesine olanak sağlayacak özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Twitter Tweet

Bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan bu fotoğrafa baktığımız zaman paylaşılan bir Tweet’in bütün retweetlerini bir arada görebileceğiz. Bu özelliğin olmayışı bir çok Twitter kullanıcısı için zaman zaman sorun haline gelebiliyordu. Şirket son güncellemeyle kullanıcılarını bu sorundan kurtaracak gibi gözüküyor.

Bu iki çeşit Tweet türünü şirket birbirinden ayırmış. Retweetler ve Yorumlarla birlikle Retweetler olarak uygulama içinde ayrılmış. Böylece kullanıcılar RT atan kullanıcıların ne yorum yazarak retweet attığını da kolay bir şekilde görüntüleme imkanına sahip olacak.

Şu anlık sadece iOS için olacak

Twitter bu özelliğin geleceğini yabancı bir kaynağa doğruladı ve şunları söyledi:

“Bu iOS’ta yapılan bir test. İnsanlar bize önem verdikleri içeriklerin çok daha fazlasını görmek istediklerini söyledi. Bu yüzden yorum içeren Retweet’leri ve normal Retweetleri daha kolay görmeyi sağlayan bir özelliği test ediyoruz.”

Bu özellik şirketin açıklamalarına göre ilk önce iOS platformu için gelecek. Sonraki zamanlarda da popülerliğe göre Android ve masaüstü platformuna gelme ihtimali var. Umarız ki sadece iOS platformu ile sınırlı kalmaz ve tüm kullanıcıların beğenisine sunulur.

Tüm gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir