Ana SayfaİnternetGoogle Duo, Mesajlaşmada Artış Yaşıyor!

Google Duo, Mesajlaşmada Artış Yaşıyor!

Covid-19, tüm dünyada video konferans kullanımının artmasına neden oldu. Google, Duo uygulamasının genelinde, özellikle karantinadan etkilenen alanlarda arttığını gördüğünü söyledi. Google Duo, mesajları otomatik olarak kaydetme, anlık görüntü özelliği ve yakında AV1 video codec bileşenine geçme gibi çeşitli özellikleri yayınlıyor.

Covid-19 salgının nedeniyle, başlangıçta uzak çalışma araçlarına odaklanarak video konferans artırıldı. Google, Google Duo için benzer bir artış kaydetti. Çarşamba günü yeni video konferans özellikleri yayınlayacağını duyurdu.

google duo

Google Duo, haftada yeni hesaplar için 10 milyon kayıt isteği ve on dakika kadar çağrılan dakika sayısı kaydetti. Google Duo, kullanıcıların bir videoya, ses kliplerine ve metin karalamaları içeren notlara AR efektleri eklemesine izin veren yerleşik sohbet özelliği için de aynı büyümeyi kaydetti. Genel olarak, platform boyunca gönderilen mesajlarda %180’lik bir artış olurken. Mesajlar özellikle %800 oranında artan kilitlenmelerden etkilenen bölgelerde paylaşılmaktadır. Şirket, Google Duo grup görüşmelerinin son dört hafta içinde sekiz kat arttığını söyledi.

Görüntülü arama hizmetleri trafikte büyük bir artış yaşarken, Google Duo uygulamasının her iki katılımcı için 24 saatlik kısa ömürlü iletileri otomatik olarak kaydetmesine olanak tanıyan bir özellik süreceğini duyurdu. Google’a göre yeni özellik belirli önemli görüşmeleri korumayı amaçlıyor.

google duo

Temel işlevi üzerinde çalışan video görüşmesi sırasında manuel ekran görüntüsünün yerini almak için anlık görüntü özelliği yayınladı. Video görüşmesi sırasında ekranınızın sol alt köşesinde bulabileceğiniz yeni bir deklanşör düğmesi ekledi. Deklanşör düğmesine dokunduğunuzda, her iki tarafın da bir fotoğrafını çekecek ve her iki ekranın yan yana görüntüsü her iki katılımcıyla otomatik olarak paylaşılacak.

Grup video görüşmesi açısından kısa bir süre önce katılımcının bir grup video görüşmesi sınırını geçen ay bir seferde 8 kullanıcıdan 12 kullanıcıya yükseltti. Şirket, Duo’ya rekabet uygulaması olarak önümüzdeki haftalarda bu kapasiteyi daha da artırmayı planlıyor, FaceTime, bir grup video görüşmesinde aynı anda 32 katılımcı ekleme kapasitesiyle geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir