Ana SayfaGüncelTwitter Blue aboneliği Android cihazlara geliyor

Twitter Blue aboneliği Android cihazlara geliyor

Twitter Blue Android’e geldi ve tıpkı iOS’ta olduğu gibi, Google Play üzerinden bir abonelik için ödeme yapmak size ayda 11 dolara mal olacak. Sosyal medya web sitesi, hizmetin şu anda mevcut olduğu tüm ülkeler, yani ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Japonya için Android fiyatlandırması eklemek üzere Blue Hakkında sayfasını güncelledi.

twitter dm

Bundan önce, bir Android telefonda Blue’nun avantajlarından yararlanmak istiyorsanız, web veya bir iOS cihazı üzerinden bir abonelik için ödeme yapmanız gerekir. Bununla birlikte, Google üzerinden ödeme yapmanın size bir web tarayıcısı üzerinden ödeme yapmaktan 3 dolara mal olacağını unutmayın. Twitter, cihazınızın uygulama mağazası üzerinden ödeme yaptığınızda daha fazla ücret alarak, esasen teknoloji devlerinin yüzde 30 komisyonunu size aktarıyor. Twitter Blue için ödeme yapmak için bir web tarayıcısı açmanın sakıncası yoksa, telefonunuzun işletim sistemi ne olursa olsun yılda 84 ABD doları karşılığında bir yıllık abonelik alabilirsiniz. 8 dolar yerine ayda 7 dolar ödemeye eşdeğer yeni başlatılan bir seçenektir.

Twitter Blue aboneliği, web sitesinde adınızın yanına mavi bir onay işareti koyacak ve ödeme yapmayan kullanıcılar için henüz mevcut olmayan özelliklere erişmenizi sağlayacaktır. Bu özelliklerden biri, tweet’inizi önizlemenize olanak tanır ve zaman çizelgenizde yayınlanmadan önce “geri alma” seçeneği sunar. Ayrıca yer imi klasörlerine, temalara ve özel uygulama simgelerine de erişebilirsiniz. Ancak TechCrunch‘ın belirttiği gibi, Blue’nun özellik listesinin önümüzdeki aylarda nasıl görüneceğini söylemek mümkün değil: Şirket gelecekte yeni avantajlar ekleyebilir veya kaldırabilir. Bununla birlikte, onay işareti muhtemelen hizmetin ana satış noktalarından biri olarak kalacaktır, ancak Elon Musk’ın daha önce Twitter’ın “mavi bir onay işareti olan veya olmayanlar için lordlar ve köylüler sistemi” “saçmalık” olarak adlandırdığını görür.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir