Ana SayfaGüncelWhatsApp, durum güncellemelerinde sesli not paylaşımına izin verecek!

WhatsApp, durum güncellemelerinde sesli not paylaşımına izin verecek!

WhatsApp, dünyanın dört bir yanındaki birçok kişi tarafından sevdikleriyle iletişim halinde kalmak ve iletişim kurmak için kullanılmaktadır. Uygulama, insanların herkesi evleriyle sınırlayan son 3 yılın zor zamanlarını atlatmalarına yardımcı oldu. Ancak her uygulama gibi, WhatsApp’ın da trendlerle güncel kalmasına yardımcı olmak ve onlara yardımcı olan ve uygulamayı kullanmayı kolaylaştıran özelliklerle kullanıcıların ilgisini çekmek için güncellemelere ihtiyacı var.

Beta güncellemelerinin şimdilik belirli bir grup insan için WhatsApp tarafından kullanıma sunulması bu özelliktir. Bu özellik, kullanıcıların gizlilik ayarlarında kullanıcının kişileri değiştirilebiliyorsa, belirli bir grup tarafından kullanılabilen durum güncellemelerinin bir parçası olarak bir sesli not paylaşmalarını mümkün kılacaktır. Bu özellik ilk olarak hala geliştirilirken bahsedildi, ancak Google Play Store’dan Android 2.23.2.8 güncellemesi için en son WhatsApp beta sürümünü indiren +bazı şanslı beta testçileri için bu özellik zaten onlar için mevcut.

WABetainfo tarafından yayınlanan bir ekran görüntüsüne göre, bazı kullanıcılar artık etkinleştirildiyse, yalnızca metin durumu bölümündeki düğmeyi kullanarak durum güncellemelerinde bir sesli not paylaşabilirler. Bu özellik aynı zamanda kullanıcılara paylaşmadan önce sesli notu atma fırsatı vererek kullanıcıların paylaştıkları güncellemeler üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarına yardımcı olur. Ancak bu özelliğin bir dezavantajı, maksimum kayıt tutarının sadece 30 saniye olması ve WhatsApp’ın bu sürümüne sahip olmayan kişilerin, durumlarında bir kişi tarafından paylaşılsa bile sesli nota erişememesi veya dinleyememesidir.

Şu anda yalnızca belirli bir kullanıcı grubu için mevcut olsa da, mükemmelleştirildikten sonra yakında diğer kullanıcılara sunulmaya başlayacaktır.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir