Ana SayfaGüncelTwitter Blue, beklendiği kadar popüler olmadı mı?

Twitter Blue, beklendiği kadar popüler olmadı mı?

Elon Musk, Twitter’ın ücretli doğrulama programına çok yüksek umutlarla başlamış olabilir, ancak işler planlandığı gibi gitmiyor.

Twitter karmakarışıktı ve reklamverenler çekilmeye başladığında Musk’ın gelir elde etmek için hızlı bir araca ihtiyacı vardı. Bu nedenle, sorunları çözmeyi umarak ücretli doğrulamaya izin veren yeni bir plan başlatıldı. Ancak bu yeni çalışmaya göre durum böyle değil.

Şirket her gün yaklaşık 4 milyar dolar kaybediyordu ve bu da büyük işten çıkarmalara ve gelir elde edilebilecek seçeneklere yönelik büyük bir mücadeleye yol açtı.

Ücretli doğrulama bu süre zarfında çok mantıklıydı. Elon, acil nakit paraya ve botlarla da savaşabileceği bir yol ihtiyacını vurguladı. Bu nedenle, neden tüm insanları doğrulamadığını ve başkalarının bunun bedelini ödemediğini düşündü.

Ancak çoğu insan ödemeye istekli değildir ve kapmak için fazla bir şey yokken neden yapsınlar? Görünüşe göre tek şey, isimlerine ve özel olarak adlandırılma durumuna yakın mavi bir kene.

Şimdi, insanlar özel olmak için para kullanıyor, bu da bu keneyi oldukça anlamsız hale getiriyor. Bir tür statü göstergesi gibi.

Bugün, ABD genelinde yaklaşık 180.000 kişi uygulamaya bu kadar çok abonelik için ödeme yapıyor ve bu, platformdaki aylık kullanıcıların %0,2’sinden daha az. Bugün itibariyle araştırmalar, bu platform için 300.000 abone olduğunu ve The Information ile görülen verilere çok yakın olduğunu gösteriyor.

Yani gerçekten derine inerseniz, Twitter bu program aracılığıyla her ay yaklaşık 2,4 milyon dolar eklemek için her şeyi yapıyor. Ve bu aslında gerçekten iyi, çünkü firmanın buna çok ihtiyaç duyduğu bir zamanda ekstra gelir gibi bir şey altına giriyor. Ancak bu, şirketin abonelik geliri açısından ihtiyaç duyduğu şeyden gerçekten çok uzak.

Kaçırdıysanız, Elon Musk platformun abonelikler yoluyla gelir elde etmesini istiyor, firmanın toplam alımının yaklaşık %50’si. Ancak bunun gerçekten gerçekleşmesi için, şirketin bu konudaki artışı mevcut durumdan yaklaşık 81 kat daha artırması gerekiyor.

Yani olaylara gelir açısından baktığınızda, başlangıçta ortaya konan Twitter hedefine ulaşmaya bile yakın değil. Geçtiğimiz hafta sonu, Twitter Blue’nun birkaç bölgeye kullanıma sunulduğunu gördük, ancak mevcut istatistikleri görünce, bu konuda dikkate almak için gereken seviyelere ulaşma olasılığı yok.

Dolayısıyla, bu ne anlama geliyor? Kimliğe bürünme, altın keneler, gri çekler ve ayrıca profil resimleri için kare tasarımlarla bağlantılı tüm bu konular aslında hem çaba hem de zaman suyuydu.

Şirketin ihtiyacı olan şey, bu finansal krizle mücadeleye yardımcı olacak ekstra gelir ve yaklaşık 29 milyon dolarlık bir artış. Sonuç olarak, peşe uzun bir dizi sorun ve yanlış adımın gerçekleştiğini görüyoruz.

Bu cephedeki en son şey, uygulamanın markaların altın keneler adı verilen bir özellik için her ay 1000 dolar belirlemesini istemesidir. Ve bunun da mega bir başarı olmadığını açıkça görebiliyoruz. Gelecekte mavi kenelerle ilgili daha fazla kayıt alıyor olabilir, ancak bunun yaklaşık 420.000 daha fazla abone olduğu belirtiliyor.

Sorun şu ki, eğer herkes ve herkes bu keneyi satın alabilirse, bunu neden isteyesiniz ve bu nasıl münhasırlık sunuyor? Twitter’ın çabadan daha fazla para kazanmak istiyorsa gerçekten bundan daha iyi bir strateji tasarlaması gerekiyor. Ne düşünüyorsun?

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir