Ana SayfaGüncelInstagram, Twitter'ı Ücretli Aboneliklerle Kopyalayabilir

Instagram, Twitter’ı Ücretli Aboneliklerle Kopyalayabilir

Elon Musk, insanların aylık bir ücret ödeyerek temelde mavi bir kene satın almalarına izin vereceğini ilk kez duyurduğunda, konsept geniş çapta alay edildi. Birçoğu, bunun mavi kenenin sağlaması gereken birçok münhasırlığı ve güveni potansiyel olarak ortadan kaldırabilecek türden bir şey olduğu için bunu eleştirdi.

Ancak, Instagram’ın Musk’ın hareketini meşrulaştırabileceği ortaya çıktı. Meta’nın sahip olduğu sosyal medya platformu, potansiyel olarak kullanıcıların bir doğrulama işareti için ödeme yapabileceği bir sistem sunabilir ve bu, Musk’ın girişimlerinin aksi takdirde olabileceğinden daha iyi bir fikir gibi görünmesini sağlayabilir.

Bu bilgi, Instagram’ın kaynak kodunda tespit edilen referanslardan elde ediliyor. Referanslar, Elon Musk’ın denediklerine çarpıcı bir şekilde benzetecek bir tür ücretli mavi rozetten çok özel olarak bahseder. Facebook’un uygulaması, ücretli bir doğrulama sisteminin birden fazla Meta özelliğine ve hatta potansiyel olarak WhatsApp’a sunulabileceğini gösteren benzer referanslar da içeriyor.

Alessandro Paluzzi adında bir geliştirici tarafından keşfedilen bu özellik, şu an itibariyle Instagram tarafından henüz doğrulanmadı. Durum böyle olmasına rağmen, bu kodun varlığı kesinlikle Instagram’ın başka bir şey olmasa da bu fikirle oyunadığını gösteriyor.

Tüm bunlar söylenmiş ve şimdi aradan çıkmışken, Paluzzi’nin yaklaşan Instagram özelliklerini tespit etmesiyle tanındığı ve neredeyse her zaman haklı olduğunu belirtmek önemlidir. Bu, Instagram’ın abonelik modelini otomatik olarak kullanıma sunacağı anlamına gelmez, ancak tüm işaretler kesinlikle bu yönü gösteriyor.

Instagram bu planı takip ederse, Musk’ın hareketini sektörde daha geniş bir trend haline getirecek. Sadece Musk’ın kendi stratejisini haklı lanmayacak, aynı zamanda uzun vadede doğrulamanın sosyal medya platformlarında çalışma şeklini de değiştirecek. TikTok da, içerik oluşturma endüstrilerinde daha geniş bir etkiye sahip olabilecek bazı belirgin değişiklikler yapacak olan YouTube gibi aynı şeyi yapabilir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir