Ana SayfaGüncelTwitter Blue kullanıcıları artık 4.000 karaktere kadar tweet atabilir

Twitter Blue kullanıcıları artık 4.000 karaktere kadar tweet atabilir

Artık uzun video yüklemelerinin ve imrenilen mavi onay işaretinin ötesinde Twitter Blue’ya abone olmak için çok pratik bir nedeniniz var. Bugün itibariyle, ABD’deki Blue üyeleri 4.000 karaktere kadar tweet atabilir. Şu anda bu gönderileri planlayamazsınız veya taslak olarak kaydedemezsiniz, ancak düşüncelerinizi paylaşmak için uzun bir çoklu tweet dizisi yazmayı tercih etmezseniz bu yardımcı olabilir.

Ücretsiz Twitter kullanıcıları yine de bu tweetleri yanıtlayabilir ve alıntılayabilir. Ve evet, Twitter bu uzun gönderilerin denizinde gezinmenin sinir bozucu olabileceğinin farkında. 280 karakterden uzun herhangi bir tweet artık “daha fazla göster” isteminin ötesinde herhangi bir ekstra içeriği gizler. Mavi normalde ayda 8 dolara veya yılda 84 dolara mal oluyor.

Bu muhtemelen uzun süreli gönderilerin bir süredir mevcut olduğu Facebook veya Mastodon gibi sosyal ağlardan geçmenizi istemeyecektir. Bununla birlikte, aynı gönderiyi bölmek veya yoğunlaştırılmış bir sürüm yazmak zorunda kalmadan birden fazla sosyal platformda paylaşmak istemeniz yararlı olabilir.

Blue’yu daha çekici hale getirmek için Twitter’da kesinlikle baskı var. Twitterın Ocak ayı ortası itibariyle ABD’de yalnızca 180.000 Mavi abonesi ve dünya çapında yaklaşık 290.000 abonesi olduğu bildirildi. Yenilenen abonelik çok uzun süredir mevcut olmasa da, Elon Musk’ın Twitter’ın gelirinin yarısını aboneliklerden elde etme hedefine ulaşmak istiyorsa, meraklılar için oldukça çekici olması gerekiyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir