Ana SayfaGüncelInstagram, web sürümünden canlı yayın yapmaya izin verecek!

Instagram, web sürümünden canlı yayın yapmaya izin verecek!

Instagram, canlı akışı konusunda oldukça ciddileşiyor ve bu nedenle uygulama, Live Producer adlı yeni bir özelliği test etmekle meşgul .

Çevrimiçi akış yazılımının yardımıyla Instagram, artık kullanıcıların masaüstleri üzerinden canlı yayın yapmasına izin verecek. Bu, uygulamanın canlı yapımcısının yenilikçi entegrasyonu sayesinde mümkün oluyor.

Yayıncılara artık içeriklerini her yere yaymak için klasik akıllı telefon cihazının ötesine geçmeleri için benzersiz bir fırsat veriliyor. Şimdi, bu özelliğin piyasaya sürülmesiyle platform, kullanıcıların daha fazla kameraya, daha iyi mikrofonlara ve hatta gelişmiş grafiklere erişmesini umuyor.

Tüm bunlar, diğerleri arasında OBS, Streamlabs ve Streamyard gibi harici yazılım seçenekleri sayesinde mümkün hale geliyor.

Şirket, geçtiğimiz günlerde platformun içerik oluşturucularının canlı deneyimlerini her zaman daha iyi hale getirme arayışında olduğundan ve böylece uygulamadaki başkalarıyla daha anlamlı bir yolculuk paylaşabileceklerinden bahsettikleri yeni işlevsellik ile ilgili duyuruyu yaptı.

Bu nedenle, önce özelliği, küçük bir izleyici kitlesi ve açıkçası yeni yazılımla canlı yayına geçebilen çeşitli yayıncılarla test ederek bu hedefe ulaşmayı planlıyorlar.

Unutmayın, henüz deneme aşamasındadır, bu nedenle henüz tüm kullanıcılar için kullanıma sunulmamıştır.

Özelliğin gerçekte nasıl çalıştığını merak ettiğinize bahse gireriz ve neyse ki Instagram, kullanıcıları için bunu özetlemiştir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir