Ana SayfaGüncelTwitter CEO'sunun ilk Tweet'i 2.9 milyon dolara satıldı!

Twitter CEO’sunun ilk Tweet’i 2.9 milyon dolara satıldı!

Twitter CEO’su Jack Dorsey, 15 yıl önce 21 Mart 2006 tarihinde dünyanın ilk Tweet’ini atan kişi olmuştu. Dorsey, geçtiğimiz haftalarda bu Tweeti açık artırma yöntemi ile satışa çıkartacağını duyurmuştu. Açık artırma yöntemi ile satılan tweetin sahibi Bridge Oracle şirketinin CEO’su Sina Estavi oldu.

twitter

Bu duyurunun ardından açılan açık artırmaya rekor sayıda teklif geldi. Ancak en büyük teklifi veren Sina Estavi, 2.9 Milyon Amerikan Doları ödeyerek Tweet’in sahibi oldu. Twitter CEO’su Jack Dorsey, satışı gerçekleştirdikten sonra gelen parayı “Directly Africa Response Fund“ adlı hayır kurumuna bağışladı. Bu kurum, Afrika’da Covid-19 mücadelesi için kurulmuş bir kurum. Jack Dorsey’in bu kuruma bağışladığı miktar ise 50 Bitcoin’den daha fazla.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, bu hareketiyle birçok kişinin takdirini topladı. Ayrıca şunu belirtmekte fayda var ki bir Tweet’in satılması Tweeti erişilemez duruma getirmez veya satılan kullanıcının profiline geçirmez. Tweet aynı şekilde erişilmeye devam edebilir ancak satın alan kişi orijinal imzalı sürüme sahip olur.

 

 

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir