Ana SayfaGüncelTwitter, Co-Tweet özelliğini tamamen kaldırdı!

Twitter, Co-Tweet özelliğini tamamen kaldırdı!

Twitter, ortak tweet özelliğine yol açan tüm kapıları kapatmayı seçti.

Şirket kısa süre önce, planlandığı gibi gitmeyen bir yanıt ürettikten sonra sınırlı süreli deneyinin nasıl sona erdiği hakkında konuşurken görüldü.

Duruşma Kore, Kanada ve ABD gibi belirli bölgelerle sınırlıydı. Ancak uygulama aracılığıyla sevdiklerinizle birlikte tweet atma şansına sahip olacağınızı düşünüyorsanız, bu kesinlikle yakın zamanda olmayacak.

Bu dönemde, gerçekten heyecan verici bir girişim gibi görünüyordu, ancak Twitter kısa süre önce uygulamanın destek sayfasında bu ayın sonuna kadar teklifi kaldırdığını yayınladı.

Bu arada, CoTweets yardım sayfası, firmanın deney ve sonunda nasıl sona erdiği hakkında daha fazla ayrıntı paylaşan bildirimi ortaya koyduğu yerdir. Dahası, teklife erişimi olan kullanıcılar artık yenilerini yapamayacaklar.

Aynı zamanda, şu anda kullanıcıların hesaplarında uygulama aracılığıyla yayınlanan CoTweets, yalnızca 31 Ocak son tarihinden sonra bir aylık bir süre boyunca görüntülenme şansına sahip olacaktır.

Bu belirli noktadan hemen sonra, CoTweets Retweetler olarak yeniden adlandırılacaktı. Açıkçası, böyle bir özelliğin şimdilik geri dönüp dönmeyeceğini belirlemek kolay değil. Ancak şirketin, böyle bir özelliğin gelecekte nasıl çalışacağını görmek için hala daha fazla yol keşfettiklerini ekleme şekli, hala bir tür potansiyele sahip olabileceğini düşündükleri anlamına geliyor.

Geçtiğimiz ay şirket, geliştirici sözleşmelerinde gerçekten nasıl bazı büyük değişiklikler yaptıklarından bahsetti. Bu, menşei üçüncü taraf olan firmanın tüm müşterilerini yasaklama ve kapatma maddesini içeriyordu.

Aynı şekilde, firmanın şu anda yerleştirilmiş zaman çizelgelerine bağlı davranışları güncelleme açısından da çaba sarf ettiğini gördük. Dahası, artık bazı kullanıcıları “sizin için birleşme” zaman çizelgesiyle çalışmaya zorlamıyor.

Şimdilik, bu cephede henüz resmi bir duyuru yok, ancak Elon Musk şirketin gelen reklamlarındaki azalma hakkında çok şey söylüyor. Şimdi, Twitter Blue için reklamsız olacak kullanıcılar için ortaya çıkan daha pahalı bir katman var. Hala boru hattında ama görünüşe göre yakında bir lansman görebiliriz.

Şirketin en son değişikliği habersizdi ve kullanıcıların uygulamadaki bilgisayar korsanlarına, taklitçilere veya kötü aktörlere göz atmasını sağlayan beğeni yazı tipinde küçük bir ayarlama bile yapıldı.

Birçok insanın bu CoTweets özelliğini kaçıracağını biliyoruz, ancak onu kullanma şansına sahip olmayanlar neyi kaçırdıklarını asla bilemezlerdi.

Benzer türden başka bir özelliğin ne zaman veya ne zaman değerlendirildiği konusunda sizi bilgilendireceğiz, ancak şimdilik bu cephede bir haber yok.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir