Ana SayfaGüncelMicrosoft Edge'in Merakla Beklenen Yerleşik VPN'i Gün Yüzüne Çıktı!

Microsoft Edge’in Merakla Beklenen Yerleşik VPN’i Gün Yüzüne Çıktı!

Bir süredir, yazılım devi Microsoft’un geçen yıl yerel VPN’inin bir testini başlatması hakkında çok şey duyuyoruz. Bu, Edge tarayıcısına dahil edilecekti.

Bu özellik Edge Secure Network olarak adlandırıldı ve 1 GB boş veriye sahip olarak özetlendi. Ayrıca, gizliliği daha iyi geliştirmek veya farklı web sitelerine sahip farklı bölgelerde olağan gizlilik kısıtlamalarının üstesinden gelsemek için tasarlanmıştır.

Ve şirketin sunumundan henüz herhangi bir resmi onay almamış olsa da, bazı kullanıcılar tarayıcının kararlı sürümüyle bağlantılı görüşleri zaten doğruladılar. Bu herhangi bir Önizleme etiketi içermez. Geçmişte, bu özellik sadece Edge’deki kullanıcılara kapmak için hazırdı, ancak işler değişiyor gibi görünüyor.

VPN hizmetlerinin Edge Secured Network tarzında başlatılanlar gibi ortaya çıktığını görmek çok geleneksel bir uygulama değildir. Bu, kullanıcıları belirli bir konumda veya ülkede belirli bir sunucu seçmeye zorlamaz. Benzer şekilde, kullanıcı deneyiminin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmesi için üç farklı mod türü sağlar.

Sırada, Optimize edilmiş bir seçeneğiniz var. Buradaki fikir, halka veya en iyi güvenliğe sahip olmayan herhangi bir ağa bağlanmanız gerektiğinde herhangi bir trafiği bir VPN aracılığıyla yeniden yönlendirmektir. Benzer şekilde, geçerli bir sertifika olmadan ortaya çıkan web siteleri için de geçerlidir. Video içeriğini belirlenen VPN dışındaki alanlarda bile yönlendirebilirsiniz. Ve sonunda, bu, verilerden büyük ölçüde tasarruf etmenizi sağlar.

Son olarak, üçüncü varyanta Tüm Siteler denir. Ve bu, yerleşik VPN’in her zaman çalışmasını sağladığı için hepsinin en basitidir.

Bilmeyenler için Microsoft, Edge’in tüm kullanıcılarına aylık olarak 15 GB trafik deneme şansı veriyor ve bu da ücretsiz. Ancak zamanla, kitlelere tam bir lansmandan sonra, uzmanlar bunun yalnızca 1 GB’a geri döndüğünü görüyorlar. Ve ekstraya ihtiyacı olanların daha fazla satın alması gerekecek. Bunun için fiyatlar henüz açıklanmadı.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir