Ana SayfaGüncelTwitter, 'düzenle' düğmesini test etmeye başladı!

Twitter, ‘düzenle’ düğmesini test etmeye başladı!

Twitter hayranları bu yeni habere bayılacak! En çok beklenen ‘Düzenleme Düğmesi’, uzun yıllar süren komik şakalar ve memlerden sonra şirket tarafından test ediliyor .

Bu, düzenlenebilir tweet’lerin nihayet mevcut olacağı, ancak şu anda herkesin erişemeyeceği anlamına geliyor. Şirket, ilk önce Twitter Blue Aboneleri için nasıl bir sunum yapılacağından ve bu ayın sonuna kadar ulaşacağından bahsetti.

Şu anda, işlevsellik dahili test aşamasına ulaştı ve tasarım ve kullanım açısından rakip Facebook’un düzenleme stiline çok benzer görünüyor. Bu, bu yılın başlarında birkaç sızıntı sayesinde görülen tüm tweet’leri için eksiksiz bir bağlantılı düzenleme geçmişi gerektirir.

Platform tarafından yayınlanan yeni bir blog yazısı, tweet’lerin yayınlandıktan hemen sonra 30 dakikalık zaman diliminde birkaç kez nasıl düzenleneceğini ayrıntılı olarak anlattı.

Düzenlemeye tabi tutulan tweetler de o simge, etiket ve zaman damgası ile görünür. Bu şekilde, orijinal gönderinin değişikliğe uğradığı tüm okuyucular için net olacaktır.

H/T: MattNavarra

Bu yeni düzenleme etiketi aynı zamanda tüm bir düzenleme geçmişini içerecek, belirli bir tweet’in geçmiş sürümleri de kapmak için hazır olacak. Şu anda firma, düzenlenebilir özelliği yalnızca küçük bir grup insanla test ediyor. Bu sayede erken dönemde herhangi bir sorun kolayca tespit edilebilir.

Bu, insanların yeni özelliği nasıl kötüye kullanabileceklerini gerektirir. Twitter’ın tekrarladığı gibi, bir insan bu konuda asla çok dikkatli olamaz.

Bu özel test aşamasının tamamlanmasından sonra, Blue kullanıcılarına yeni Tweeti Düzenle düğmesi için diğerlerine tercih verilecektir. Bu testler, başlangıçta belirli bir ulus için yerelleştirilecek ve daha sonra firma daha fazla şey öğrendikçe ve insanların tweet düğmesini nasıl kullandığını gözlemlemeye başladıkça genişletilecek.

Şüphesiz, bu özel Düzenle Düğmesi, tüm zamanların en çok istenen özelliklerinden biri olmuştur. Bir süredir, insanlar yönetici üyelerin farkına varmalarını istemekten kendilerini alamıyorlar ve artık Twitter’ın da sahip olduğu gibi, bunun kötüye kullanımıyla ilgili bazı endişeler var.

Şirketin eski CEO’su Jack Dorsey tarafından belirtildiği gibi, böyle bir düğmenin uygulamada hiçbir faydası yoktu ve bu nedenle büyük olasılıkla bu uygulamada asla ortaya çıkmayacaktı. Ama açıkçası, durum böyle değil.

Bilmiyorsanız Twitter kesinlikle partiye biraz geç kaldı. Facebook, Medium ve Instagram gibi uygulamalar bir süredir düzenleme düğmeleri sunuyor. Ayrıca, kötüye kullanıldığını kanıtlayan çok fazla vaka yoktur.

Ancak Facebook uygulaması aracılığıyla, bir kripto para birimi dolandırıcılığının düzenleme düğmesini gerektirdiği nadir bir örnek ortaya çıktı. Ancak, çok fazla abartılmadı ve tekrar karşılaşması çok nadirdi.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir