Ana SayfaGüncelMeta, Video Sıralama Algoritmalarına Yeni Kılavuz Yayınladı

Meta, Video Sıralama Algoritmalarına Yeni Kılavuz Yayınladı

Henüz farkında değilseniz, Meta video içeriğini uygulamada tanıtmak için çok çalışıyor.

Şirket, Reels’in daha fazla gelir getirme konusunda harika olduğunu ve bu nedenle özelliğe neden bu kadar çok vurgu yapıldığının mantıklı olduğunu söylüyor.

Daha spesifik olmak gerekirse, Reels, şirketin hızlı büyüyen katılım yüzeyi olarak alkışlandı. Ve şimdiden, platform genelinde insanların izlenme süresinin yaklaşık %20’sini alıyor.

Bu nedenle, Makaralar için yeni bir itici güç ve Facebook ve Instagram’daki varlığını ve performansını daha iyi artırmanın yolları var. Bu nedenle, piyasadaki en iyi Makaraları yapmaya hevesli bir içerik oluşturucuysanız, bu gönderi kesinlikle sizin için.

Bu hafta, teknoloji devi bir genel bakışla halka açıldıvideolarla bağlantılı sıralama algoritmalarına ışık tutuyor. Bunlar, ilgili her türlü öğenin yararlı ve çok ayrıntılı açıklamalarıyla geldi.

Aynı zamanda, belirli bir video gönderisinin nihai erişimini belirlerken Meta’nın neleri dikkate aldığına da büyük önem verildi. Bir bütün olarak, dört temel alt birim belirlendi.

İlki özgünlükle ilgiliydi. Bu, şirketin farklı uygulamalara daha fazla maruz kalma sağlarken uygulamadaki içerik oluşturucuların sayısını artırma yönündeki baskısı ile uyumludur.

Meta, birçok orijinal videonun, içerik oluşturucuların görüşlerini ve değerlerini yansıtacak şekilde tasarlandığından bahsetti. Son derece benzersizler, daha önce hiç oluşturulmamış içeriği öne çıkarıyorlar. Ardından, kredinin en çok gerektiği yere gitmesi için orijinal içeriğe her zaman her şeyden önce nasıl öncelik verdiklerini yineleyen şirket vardı.

Kulağa harika geliyor ama şirket, gelen içeriğin gerçekten orijinal olmasını tam olarak nasıl sağlıyor? Peki, sizin tarafınızdan yapılması ve ardından sayfanızda yayınlanması gerekiyor. Aynı şekilde, diğer malzeme türlerine daha özgün eklemeler yapılabilir. Ancak yeniden gönderme talep edilmiyor ve izin verilmiyor.

Bu nedenle, gönderileri yeniden paylaşmak isteyenler, orijinal içeriğe kıyasla erişimin kesinlikle bu konuda düşeceğinin farkında olmalıdır.

İkinci faktör, ‘Dikkati Yakalama ve Tutma’ ile ilgilidir. İzleyicilerin dikkatini çeken ve diğerlerine içeriğin sonunu izlemeleri için ilham veren her şey kesinlikle uygulamada daha fazla tanıtılacaktır.

Meta, bunu analitik ve grafiklerle ölçtüğünü söylüyor. Zamanla yavaş bir düşüşe tanık olan herhangi bir şey, izleyiciyle iyi gittiği anlamına gelir. Ama keskin bir düşüş olursa, hiç kimsenin ilgisini çekmemesi gerekiyordu.

Basitçe söylemek gerekirse, orada izleyicinin bizi izlemeye devam etmesine ve katılımını en üst düzeye çıkarmasına neden olan bir şey olmalı. Bunun yanı sıra Meta, içerik uzunluğunun çok büyük bir önem faktörü olmadığına vurgu yapıyor.

Onlar için içeriğin olması gerektiği kadar uzun olması, hedeflenen kitleyle ilişkilendirilebilir olmasını ve onları meşgul etmeye devam etmesini sağlamalıdır. Firma, iyi üretim kalitesi ve yanmış altyazıların da uzun bir yol kat etme eğiliminde olduğunu ekliyor.

Sırada Meta, tekrar izleyicilik kavramının çok önemli olduğunu düşünüyor. Bu, içeriğin amacının yanı sıra sadakat beğenilerini de içerir. Sonuçta, daha fazlası için geri gelen izleyiciler, gördüklerini sevdikleri anlamına gelir.

Son olarak Meta, Katılımın önemli miktarda ağırlık taşıdığını düşünüyor. Beğeniler, Yorumlar veya Paylaşımlar – firma buna çok öncelik veriyor. Kullanıcıları iletişim kurmaya ve uygulamayla etkileşime geçmeye teşvik eden şey budur.

Tartışmaları bir sonraki seviyeye taşımakla sonuçlanan her zaman, uygulamanın aradığı etkileşim türüdür.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir