Ana SayfaGüncelTwitter, Düzenlenebilir Tweetler İçin Herkese Açık Testlere Başlıyor!

Twitter, Düzenlenebilir Tweetler İçin Herkese Açık Testlere Başlıyor!

Twitter’ın kullanıcıların beklediği bir özellik varsa o da kesinlikle düzenlenebilir tweetlerdir .

Platform kısa süre önce, merakla beklenen özelliği herkese açık olarak test etmeye başladığını duyurdu. Ve yalan söylemeyeceğiz, bir süredir üzerinde çalışılan bir işlevsellik. Unutmayın, özellik hakkındaki spekülasyonları ilk kez 2018’de duyduk.

Ancak 2022’ye kadar platformun bu işlevin az gelişmiş olduğunu doğrulaması değildi. Ve bugün şanslı günümüz çünkü firma düzenle düğmesi hakkında daha ayrıntılı bilgiler bile paylaştı.

TechCrunch’a konuşan uygulama, bir kullanıcının düzenleyebileceği sayıda kısıtlamaların nasıl olacağından bahsetti. Örneğin, herhangi bir kullanıcının sözlerini yalnızca beş kez düzenlemesine izin verilir ve bundan daha fazla olamaz. Vay canına, sadece bu sınırlamanın düşüncesi bazı insanları erteleyebilir.

Ama bekleyin, dahası var. Kullanıcılara, orijinal tweetleri için bir düzenlemenin yapılabileceği yalnızca 30 dakikalık bir zaman dilimi verilecektir. Yani o zaman sınırını aşarsanız, bir dahaki sefere iyi şanslar. Twitter, kullanıcıların bu işlevsellikten faydalanmasını önlemek için bu tür düzenlemelerdeki sınırlamaların nasıl eklendiğini son zamanlarda çok net bir şekilde ortaya koydu.

Twitter, kullanıcılarının özelliği kötüye kullanmasını önlemeye veya engellemeye çalıştığını ve bu yüzden tek çıkış yolunun bu olduğunu söylüyor. Ayrıca, bu tür kısıtlamalar olmasaydı, insanların kötü niyetli eylemleri kolaylıkla gerçekleştirmesine izin vereceğini cesurca ilan etti.

Platform üzerinde yanlış bilgilerin yayılmasına yardımcı olmak için bir tür popüler tweet’i düzenleyen bir tehdit aktörü hayal edin. Ayrıca, kripto para dolandırıcılığını da çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. Twitter, düzenlenebilir tweetlerin de hafife alınabileceğini ve kötüye kullanılabileceğini, ancak yine de olasılığın orijinal olanlardan daha düşük olduğunu ekliyor.

Şirket, kararla ilerlemek için faydaları ve riskleri hesaplaması gerektiğini açıkladı. Ve bu durumda, faydaların bağlı risklerden daha fazla olmasını umuyorlar.

Firma tarafından daha önce belirtildiği gibi, özellik ilk önce yalnızca Twitter’ın Blue üyelerine özel olarak sunulacak. Ayrıca, bugün yayınlanan yeni bir haber, şirketin nasıl hepsi bir arada bir sunum yapmayacağını gösteriyor. Lansman her seferinde bir ülke olacak, bu nedenle ilk sırada Yeni Zelanda ve Avustralya ve ardından Kanada ve ABD gelecek.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir