Ana SayfaGüncelTwitter eski temasını rafa kaldırıyor!

Twitter eski temasını rafa kaldırıyor!

Twitter, her geçen gün bir şeyleri değiştirmeye devam ediyor. Şirket bugün eski temasını kullananlara önemli bir yazı gönderdi.

Twitter eski tema

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Twitter, eski zamanlarda varsayılan olarak kullandığı ama zaman geçtikçe yenilikler yaptığı için değiştirdiği temaları rafa kaldırmaya hazırlanıyor. Bu eski temalara ulaşım kolay değil. Bu temayı kullanmak için çok eski tarihte çıkmış web tarayıcıları veya yazılımlar kullanmanız gerekiyor. Twitter’ın kullanıcılarına gönderdiği bir yazıda bu tarayıcıların ve yazılımların son derece güvensiz olduğunu ve bunu kullanan kullanıcılarının verilerinin risk altında olduğunu söyledi.

Kullanıcıların desteklenen bir tarayıcıya geçmesi gerekiyor

Twitter, bu bildiride açıkça bu temayı kapatma tarihini belirtmiş ve kullanıcıların Firefox, Edge, Safari ve Google Chrome gibi desteklenen bir tarayıcıya geçmeleri gerektiğini söylemiş ayrıca tarayıcıları riske atan uzantıları devre dışı bırakmaları konusunda uyarmış.

Eski temaya dönüş seçeneği yoktu fakat kullanıcılar bir yolunu bulmuştu

Bu tema değişikliğine gidildiği ilk dönemlerde kullanıcılar Twitter için nefret dolu cümleler kullanıyordu. Bunun sebebi ise eski temaya dönüş seçeneğinin mevcut olmamasıydı. Fakat şirket geri adım atmadı ve yine de bu butonu uygulamaya eklemedi. Kullanıcılar da çözümü Internet Explorer 11 gibi Twitter’ın desteklemediği eski tarayıcıları kullanmakta bulmuştu. Ancak şimdi Twitter bu eski temayı tamamen platformdan silmeye hazırlanıyor.

Kullanıcılar tarafından olumsuz karşılandı

Büyük şirketlerin yenilikler yaptığı bu dönemde Twitter tarafından yapılan bu tema kaldırma hamlesi kullanıcılar tarafından olumsuz karşılandı. Diğer platformların ciddi yenilikler yaptığı bu dönemde Twitter’ın bu hamlesi kullanıcı sayısında önemli bir düşüşe yol açabilir.

Eski tema 1 Haziran 2020 itibariyle kaldırılacak.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir