Ana SayfaGüncelInstagram Kamera için yeni özellikler kullanıma sunuldu!

Instagram Kamera için yeni özellikler kullanıma sunuldu!

Evde kaldığımız şu günlerde büyük şirketler kullanıcılarına yenilikler yapmaya devam ediyor. Instagram, bugün kullanıcıların Instagram Kamera ‘yı daha etkin bir şekilde kullanabilmesi için birtakım yenilikler yaptı.

Dünyaca ünlü sosyal medya devi Instagram, bugün Kamera uygulamasına önemli yenilikler getirdiği bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile birlikte Instagram Kamera daha akıllı çalışacak. Yani sizin kullanım şekillerinize göre otomatik olarak şekil alacak. Bu şekilde uygulama içindeki kamerayı kullanmak daha ilgi çekici ve zevkli bir hal alacak.

Instagram, Kamerasına daha kişiselleştirilmiş navigasyon butonları getiren yeni bir güncelleme sunuyor.

İşte bu güncelleme ile gelen yenilikler

Daha rahat gezinme

Instagram bu güncellemeyle bir Hikaye oluşturma veya Canlı yayın yapma arasında geçişi çok kolay bir hale getirdi. Daha önce “Canlı”, Instagram Hikayeleri’nde navigasyon kısmında kullanabileceğiniz birçok araç arasında sadece bir seçimdi. Güncelleme navigasyon kısmında sadece “Hikaye” ve “Canlıbutonları buluyor ve ekranınızın altından birinden diğerine kaydırmanız gerekiyor.

Instagram Kamera

Daha kolay erişim

Güncelleme ayrıca sık kullanılan araçlara erişmeyi de kolaylaştırır. Bu özellik hikayeler kısmında, ekranın sol tarafındaki yeni bir kaydırma menüsü aracılığıyla yapılır. Burası Boomerang, Oluştur, Düzen ve diğer araçlar arasında seçim yapabileceğiniz yerdir. Ayrıca, filtrelerin artık ekranın altında şu anki gibi kendi menüsü vardır ve tüm araçlarda kullanılabilir.

Instagram Kamera

Özelleştirilmiş menü

Yeni Instagram Kamera, siz kullandıkça sizden bazı şeyleri öğrenecek. En çok kullandığınız araçları belirleyecek ve daha kolay ve hızlı erişim sağlayabilmeniz için bunları uygun şekilde sıralayacaktır.

Genel olarak bu Instagram Kamera için harika bir güncelleme. Hikayeler ve Canlı arasında net bir ayrım yapmak, bir süredir kullanıcıların beklediği bir yenilikti. Ve araçlar için ayrılmış yeni yan menünün de ilgi çekici olduğunu aktaralım. Bu özellik hala size gelmediyse biraz beklemeniz gerekebilir.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir