Ana SayfaGüncelTwitter, Gruplar İçinde Ses Alanı Oluşturmaya İzin Veren Yeni Özelliği Sunuyor

Twitter, Gruplar İçinde Ses Alanı Oluşturmaya İzin Veren Yeni Özelliği Sunuyor

Twitter, platformdaki daha küçük topluluklar arasındaki etkileşimini daha iyi genişletmenin yollarını arıyor gibi görünüyor.

Bu nedenle şirket kısa süre önce Topluluklardaki yöneticilerin ses alanları oluşturmasını kolaylaştırmaya yardımcı olacak yeni bir test başlattı. Grup genelinde görülebilecek sesli sohbetlere izin verebilirler.

Haber, şirket tarafından, deneyin ABD’de bulunan grupların hem yöneticileri hem de moderatörleri için tasarlandığını söyleyen platformdaki bir gönderiyle doğrulandı. Uygulamada bulunan topluluklarda Canlı Alanlar oluşturmak için daha fazla erişime sahip olacaklar.

Şirket ayrıca böyle bir özelliğin, 280 karakter sınırını aşan harika bağlantıya sahip yepyeni bir kişilik katmanı ekleyeceğini düşünüyor. Hatta ses alanında konuşmayı başlatarak bir konuya başlayabilir ve bu tür alanlarda daha iyi katılım için topluluklara öncülük edebilirler. Unutmayın, amaç üyelerle daha fazla etkileşim kurmak ve benzer ilgi alanlarına sahip kişilerin bağ kurmasını sağlayan sağlıklı sohbetlere katılmaktır.

Yöneticiler, kullanıcıların parçası olduğu Topluluk içindeki ses alanını başlattıktan sonra, boşluk çubuğunda vurgulanacaktır. Bu, kullanıcının ana zaman çizelgesinin en üst alanında bulunur.

Bu nedenle, her grup üyesine isterlerse dinleme, tanık olma ve katılma şansı verilmesini sağlayacaktır. Ancak, cevap şeklinde bir yorum bırakmak veya tartışmaya katılmak istiyorsanız, grubun bir üyesi olmanız gerektiğini unutmayın.

Bunu popüler Reddit Talks’ta görülen sesli sohbetlerle karşılaştırmak yanlış olmaz. Bu, Reddit düzenlemesinin topluluklar bölümünde barındırılan çeşitli sesli sohbetleri de görür.

Ayrıca, Facebook Topluluklarındaki farklı ses kanallarında tanık olunanlara oldukça benzer. Ama hepimizin zaten bildiği gibi. Facebook, sosyal ses ile bağlantılı zorlamayı terk etmeyi seçti. Clubhouse gibi rakipler sayesinde büyük bir ilgi ve entrika uyandırmış olsa da, bir zamanlar görülen büyük coşku şimdi azaldı.

Ancak yine de bunun gibi sohbet araçlarıyla bağlantılı niş kullanım örnekleri görebiliriz.

Bu tür projelerin büyük avantajının daha iyi keşifle bağlantılı olduğunu düşünüyoruz ve gerçekten de en az ilgilerini çeken birçok konuya odaklanan farklı grupları görüyorsunuz. Bu şekilde, insanlar ilgilerini çeken sohbetlere katılabilirler.

Şu anda, uygulamanın Sesli Sekmesi aracılığıyla en alakalı sesli sohbet biçimlerini sergilemek konusunda Twitter’ın ne kadar zorlandığına tanık olduk.

Var olmasının nedeni basittir. İnsanların önceden bir Alan aracılığıyla hangi konuların tartışılacağı hakkında hiçbir fikri yoktur ve ikinci olarak, platformun algoritmaları, kullanıcıların ilgi alanlarına uygun içeriği sergileme konusunda harika değildir.

Alanlara ve bazı konu akışlarına çeşitli konu etiketleri ekleyerek platforma bir tür kredi vermek zorundayız. Bu, giderek daha fazla insanın katılabilmesini ve tüm deneyim için doğrudan girdi eklemesini sağlayacaktır.

Buraya sohbetlerin eklenmesiyle Twitter, bu tür önlemleri filtrelemek için daha kapsamlı bir yol eklemeyi ve kullanıcılarının rahatlığı için daha alakalı şeyleri listenin en üstüne koymayı umuyor. Eğer işe yararsa, daha iyi katılım açısından büyük başarının önünü açabilir.

Gördüğünüz gibi, denemenin kendisine bağlı çok fazla umudu var ve ayrıca çoğu insanın beklediğinden daha iyi olması için dua ediyoruz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir