Ana SayfaGüncelTwitter, Kullanıcıları Hassas İçeriği Görüntülemeden Önce Doğum Tarihlerini Doğrulamaya Zorluyor

Twitter, Kullanıcıları Hassas İçeriği Görüntülemeden Önce Doğum Tarihlerini Doğrulamaya Zorluyor

Twitter, uygulamasında hassas içeriği görüntüleyen reşit olmayan kullanıcıları filtreleme çabalarını artırmaya yardımcı olmak amacıyla, doğum gününüzün doğrulanmasını sağlıyor.

Platform kısa süre önce, 18 yaşın altındaki ancak yine de uygunsuz içeriği görüntülemeyi başaran kişilere yönelik baskıyı artırmak için elinden gelen her şeyi yaptığını belirtti. Bu nedenle, hassas olarak adlandırdığı tweet’leri kısıtlayan yeni özelliğin yakında kullanıma sunulacağını görmeliyiz.

Bunun tek istisnası, kullanıcının hesabına bir doğum tarihinin eklendiği ve bu kişinin 18 yaşının üzerinde olduğu durumlardır. Çok az sayıda kullanıcı , bir doğum tarihi görmek isterlerse doğum tarihlerini nasıl eklemelerinin istendiğini fark etmeye başladığında , haberler geliyor. belirli bir içerik türü.

Bu hareket, uygulamanın daha iyi güvenlik çabalarının bir parçası ve bu yüzden onu uzun zaman önce gelen önemli bir sunum olarak adlandırıyor.

Bugün duyurulan kamuya açık gönderide Twitter, giderek daha fazla kişiye daha fazla seçenek ve gördükleri üzerinde daha iyi kontrol sağlamak için zamanla sürekli olarak geliştiklerini söylüyor. Amaç, platformun herkes için güvenli olmasını sağlamak, diye açıkladı.

Şimdilik, uygulamanın kullanıma sunulmasının küresel mi yoksa birkaç ülkeyle sınırlı mı olacağı konusunda net değil. Ancak bunun doğum tarihlerini profillerine eklemeyenlere karşı bir baskı olduğunu biliyoruz.

Ancak bazıları bunun mahremiyetlerine bir saldırı olduğunu düşünüyor. Ayrıca, bu tür kararların hedefli reklamlar gibi diğer uygulamalar için nasıl kullanılabileceğine karar verdiler.

Uygulamada 13 yaşın altındaki kişilerin platforma katılırken yaşları hakkında yalan söyledikleri için ortaya çıktığı bilinen bir gerçektir. Bu nedenle, uygulama bazı insanlardan içerik filtreleme uğruna yaşlarını doğrulamalarını istiyorsa, bunun haklı olduğunu düşünüyoruz.

Birleşik Krallık tarafından hazırlanan yeni bir rapor, çocukların önde gelen platformlara katılırken yaşlarına uygun görünmek için kullandıkları yalanların ne kadar büyük olduğuna ışık tuttu. Rapora göre, sosyal medya profillerinden bu kadar genç olduklarını muhtemelen asla tahmin edemezsiniz.

Şimdilik, uygulamanın hassas konulara yönelik içerik politikası çok çeşitlidir ve bu politikanın kapsamına giren bir dizi kategori vardır. Örneğin, şiddet, kan, nefret, yetişkin ve çok daha fazlası var. Uygulamanın yetişkinlere uygun içeriği yasaklamamasına rağmen, hassas olarak işaretlediğini ve onu görüntüleyen kişilerin doğru yaşta olduğundan emin olmak istediğini belirtmek ilginçtir.

Aynı şekilde, uygulama başlıklara, profil resimlerine veya canlı yayınlara yetişkinlere uygun içerik göndermekten hoşlanmaz. Ayrıca, bir süredir sosyal ağın uygulamadaki kötüye kullanım materyalleriyle mücadele etmekte zorlandığını görüyoruz. Şirketin sözleşmesini ihlal ettiği için bunu yapan hesapları yasaklasa da, yardım edemezsiniz, ancak davaların nasıl binlerce olduğunu hayal edin ve bunları takip etmek kolay değil.

Bu özel güncelleme, Ağustos ayında yayınlanan yeni bir raporun, firmayı çocuk istismarıyla bağlantılı müstehcen içeriği ortadan kaldırmamakla suçlamasından kaynaklanıyor gibi görünüyor. Ayrıca, uygulamanın OnlyFans yarışmacısı aracılığıyla yetişkinlere uygun içerik aracılığıyla nasıl para kazanmak istediğinden şiddetle söz edildi, ancak bu haberden sonra projenin planları boşa gitti.

Bu haberle, uygulamanın birçok insanın, özellikle de dünyanın dört bir yanındaki milletvekillerinin iyi kitaplarına girmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını düşünüyoruz.

İster Birleşik Krallık ister ABD olsun, önde gelen sosyal medya uygulamalarının hata yapmasını bekleyen çok sayıda bekçi var, böylece bu tür davranışlar için para cezasına çarptırılabilirler ve hepsinin en trend konusu çocuk istismarı.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir