Ana SayfaGüncelTwitter, Instagram'daki bir özelliği uygulamasına getiriyor!

Twitter, Instagram’daki bir özelliği uygulamasına getiriyor!

Twitter, ünlüler, politikacılar ve diğer ünlü kişilikler arasında popüler olan en çok kullanılan sosyal medya ağlarından biridir. Ancak Twitter kullanan kullanıcılardan genellikle yüksek takipçisi olan kişiler zaman zaman istenmeyen mesajlarla karşılaşabiliyor. Bu uzun zamandan beri olan önemli bir sorundu ancak Twitter, bugün itibariyle bu sorunu çözmek için kolları sıvadı.

twitter

Sosyal medya platformları her zaman kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için çalışıyor. Bugün de Twitter, Direkt Mesajlarda (DM) en çok talep alan yeni bir özelliği test etmeye karar verdi. Bu sayede kullanıcılar istenmeyen mesajlardan korunmuş olacak.

Ayrı bir bölüme gönderilecek

Bu yeni özellik sayesinde bir kullanıcı kendisine gelen mesajda istenmeyen ve rahatsız edici bir şey alırsa, Twitter bunu otomatik olarak algılayacak ve Diğer İstekler adlı ayrı bir bölüme gönderecek. Alıcının görüntüle ya da görüntüleme seçeneği olacaktır. Kullanıcı bu mesajı kabul etmek istiyorsa, devam etmek için Devam Et butonuna dokunabilir.

Ayrıca sadece hassas içerikler değil, bu özellik kullanıcının tanımadığı kişileri de eleyecek. Yani artık kullanıcılar, takip etmediği kişilerden mesaj alamayacak.

Bu özelliği ilk olarak Instagram’da görmüştük

Bu özelliği ilk olarak Instagram’da görmüştük, Instagram’da bu özelliği kullanıp Twitter’da da bu özelliğin olmasını bekleyen çoğu kişinin isteğine Twitter tarafından olumlu yanıt gelmesi de kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmış durumda.

Umarız bu süreçte sosyal medya devleri birbirlerinde olan özellikleri kendi platformlarına getirir. Bu, kullanıcılar tarafından şüphesiz ki olumlu karşılanacaktır.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir