Ana SayfaGüncelFacebook, renk körü kullanıcıları için önemli bir yeniliğe gitti!

Facebook, renk körü kullanıcıları için önemli bir yeniliğe gitti!

Facebook, uygulamanın kullanıcı deneyimini geliştirmek için gruplara yeni renk özelleştirme seçenekleri ekliyor. Sosyal medya devi, artık gruplar için daha fazla renk seçeneği sunuyor. Yeni güncellemeyle şirket, renk körü kullanıcılara yardımcı olmayı hedefliyor.

facebook

Bu yeni özelliğin ilk örneği, yaptığı sızıntılarla tanınmış bir sosyal medya uzmanı olan Matt Navarra tarafından Twitter’da paylaşıldı. Navarra, yeni özelliğin nasıl göründüğü hakkında paylaştığı tweet içerisinde özelliği gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı. Ekran görüntüsünde, Facebook’un daha fazla kontrast sağlayan yeni renk seçenekleri eklediği açıkça görülebiliyor. Renk seçenekleri renk körü kullanıcının bir grupta yayınlanan içeriği rahatlıkla anlayabilmesine yardımcı olacaktır.

Toplam on beş renk seçeneği geldi

Şirket bu güncelleme ile uygulamaya toplam on beş renk seçeneği ekledi. Bu renkler arasından seçim yapabilir veya Facebook uygulamasının grubunuz için özel bir renk oluşturmasına izin verebilirsiniz.

Özel renk oluşturulabilinecek

Eğer ki özel renk yapımını tercih ederseniz Facebook, Facebook Grubunuzun kapak fotoğrafındaki baskın renge dayalı olarak özel renk üretir. Yeni güncelleme gruplardaki engelli bireylere kişisel bir yer hissi sunacak ve değişen görüş kapasitesine sahip kullanıcılar için çok yararlı olacaktır.

Kaynak

 

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir