Ana SayfaGüncelTwitter, makaleler özelliğini test ediyor!

Twitter, makaleler özelliğini test ediyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Twitter. Şirket, kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına bu zamana kadar birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün şirket, kullanıcıların daha uzun içerikler paylaşabilmesine olanak tanıyan makaleler adlı yeni bir özelliği test etmeye başladı. İşte detaylar

twitter makaleler

Artık 280 karaktere kadar içerik paylaşılabilecek

Sosyal medya devi Twitter, kurulduğu ilk günden beri uyguladığı tweet başına 140 karakter sınırlamasını makaleler özelliği ile birlikte 280 karaktere çıkartma kararı aldı. Yani artık ayrı ayrı iki tweet atmak yerine tek bir tweette düşüncelerinizi uzun uzun anlatarak takipçilerinize ve diğer insanlara aktarabileceksiniz. Uzun açıklamalar için hali hazırda kullanılan ve tweetleri birbirine bağlamaya yarayan ‘tweetstorm’ özelliği bu özellik ile birlikte kullanılmaya devam edilebilecek.

Uzun tweetler farklı bir sekmede bulunacak

Bu özellik, normal tweet sekmesinden farklı bir yerde olacak. Yeni bir Twitter Makaleleri sekmesi keşfeden bir sosyal medya uzmanı, normal tweetler ile bu tweetlerin farklı yerde olduğunu söylüyor. Yani 140 karakterlik tweetler ile 280 karakterlik tweetler aynı yerde bulunmayacak.

Peki siz bu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir