Ana SayfaGüncelWhatsApp, mesaj silme sürelerini uzatıyor!

WhatsApp, mesaj silme sürelerini uzatıyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma platformlarının başında şüphesiz WhatsApp geliyor. Şirket, kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına bu zamana kadar birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün şirket, mesaj silme sürelerini uzatma kararı aldı. İşte o karar ve detayları

whatsapp mesaj silme

Mesaj silme süreleri uzuyor!

WhatsApp, mesaj silme özelliğini ilk sunduğu zamandan bu yana mesaj silme sürelerinde bir değişikliğe gitmedi. 1 saat 8 dakika 16 saniye olan mesaj silme süresi zaman zaman kullanıcılar için sıkıntı oluşturuyordu. Bu yüzden şirket, bu nispeten kısa olan süreyi artırma kararı aldı. Yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte mesaj silme süreleri önemli ölçüde uzayacak.

Mesaj silmek için verilen süre önemli oranda artırıldı 

1 saat 8 dakika 16 saniye olan mesaj silme süresi, yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte 2 gün 12 saate çıkacak. Bir süredir mesaj silme konusunda WhatsApp tarafından planlanan süre aslında bir hafta civarıydı. Ancak şirket, bir kişinin bir hafta sonra mesajı zaten unuttuğunu belirterek veri merkezlerine yük olmaması amacıyla özelliği 2 gün 12 saat olarak sunacaklarını açıkladı.

Kullanıcılar yapılan bu değişiklikten memnun

İnsanların istemedikleri bir şeyleri göndermesi ve bunu saatler sonra fark etmeleri sıkça karşılaşılan bir durum. Bu yüzden özellik, kullanıcıları oldukça sevindirmiş durumda. Beta test aşamasındaki özelliğin kullanıma sunulması ile birlikte özelliğin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Peki siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir