Ana SayfaGüncelTwitter, Mayıs ayındaki önemli etkinliklerin takvimini yayınladı!

Twitter, Mayıs ayındaki önemli etkinliklerin takvimini yayınladı!

Evet, etkinlik takvimleri eskisi kadar ilgi çekici olmayabilir ve dolu görünmeyebilir. Ancak yine de akıllarda tutulması gereken çok sayıda önemli tarih vardır. Bu durumu göz önünde bulundurarak bu tarihlerde sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapmanız sizi kitlenize daha büyük oranda bağlayabilir. Daha da önemlisi şu anki Covid-19 pandemi döneminde kullanıcılar sosyal medyaya daha çok yüklendiği için sayfanızı çok hızlı bir şekilde geliştirebilir. Twitter, bu hafta Mayıs ayındaki önemli günlerin bir takvimini yayınladı.

twitter

Bu takvimde de görüldüğü üzere aklımızda tutmamız gereken bazı günler var.

Twitter, blog sitesinde özellikle şunları vurguladı:

  • Cinco de Mayo (5 Mayıs) – “Cinco de Mayo iyi yemek demektir, bu nedenle kitlenize evde veya mutfakta yeni bir şeyler denemeleri için ilham vermenin yollarını arayın.”
  • Anneler Günü (10 Mayıs) – “Son birkaç yıldır Twitter ‘da  Anneler Günü ile ilgili yüz milyonlarca Tweet oluşturuldu.”
  • Anma Günü (25 Mayıs) – “İçinde yaşadığımız eşsiz zamanlar göz önüne alındığında, kullanıcılar eğlenceli fikirlerini arkadaşlarıyla veya aileleriyle paylaşmayı deneyecekler. Örneğin markalar, kitlelerin yeni fikirler keşfetmelerine yardımcı olacak yararlı bir makale veya derinlemesine bir rehber paylaşabilir.

Takvimde belirtilen günlerde o güne ait de bir paylaşım yapmak şüphesiz ki sayfanızın etkileşimini arttırıp gelişimine yardımcı olacaktır. Eğer ki sayfanızın gelişmesini bir adım daha öne çıkartmak istiyorsanız bu yolu deneyebilirsiniz.

Twitter tarafından oluşturulan 12 aylık takvimi buradan indirebilirsiniz.

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir