Ana SayfaSosyal MedyaTwitterTwitter, Tweet atmadan öncesi için bir politika geliştiriyor!

Twitter, Tweet atmadan öncesi için bir politika geliştiriyor!

Twitter Tweet paylaşımı politikası yenilendi evet! Twitter, nefret söylemi politikalarına ve daha geniş Twitter Kuralları içeriğine dayanan bir uyarı sistemi üzerinde geliştirmelerini sürdürüyor. Twitter’a göre bu yeni uyarı sistem, Twitter’ın Politikalarına aykırı içerik barındırabilecek yorumları paylaşıldığında kişiye görünecek bir mesaj olacak.

Bu uyarı mesaj aracılığı iletilecek. Twitter kullanıcılardan uygunsuz yorum yayınlarken çok geç olmadan yorumu düzenlemesini veya silmesini isteyecek.

twitter politikası

Sosyal Medya Savaşları günümüzde yeni bir şey değil. İnsanlar her zaman bu platformda tetikleniyor. Ancak bir kez soğuduklarında ise nefret dolu gönderilerini gözden geçirirken ise utanırlar ve daha sonra o gönderileri hızlı şekilde silmeye çalışırlar.

Dünyanın dört bir yanındaki birçok ünlü, politikacı ve önemli kişi bu aptalca şeyleri düşünüldüğünden daha fazla yapıyor. Yaşadıkları an içerisinde heyecan veya nefrete kapılarak o gönderileri paylaşırlar sonrasını düşünemezler. Bu nedenle Twitter bu sorunu çözmek için kullanıcıların tweet atmadan önce içeriklerini incelemelerini ve daha sonra utanma duygusunun ortaya çıkmaması ve daha kötüsü de olan Twitter’dan yasaklanma durumunu yaşamamaları için bir uyarı mesajı politikası getirmeye karar verdi.

Bu yeni sistemin denemesi şu an için sadece iOS platformu kullanıcıları için piyasaya sürülecek. İstemler büyük olasılıkla Twitter’ın konuşma politikalarına dayanacak. Bu mesajlar insanların istediklerini gönderemeyeceği anlamına gelmiyor yani Twitter Kimseden “ifade özgürlüğü” hakkını almıyor. Aksine platform üzerinde bir şey yayınlarken sadece düzgünlüğü sağlamaya çalışıyor.

Twitter’ın nefret söylemi politikaları ve daha geniş kuralları tehdit, istismar, şiddet barındıran içerik ve terörizmle ilgili içeriği son derece saldırgan olarak görüyor. Bu politikaları doğrudan ihlal eden bu tür şeyleri yayınlayan kişileri anında platformdan uzaklaştırılıyor. Ayrıca büyük bir olay ise adli olarak’ta takip ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir