Ana SayfaGüncelTwitter, ortak yazarlı tweetleri kaldırıyor!

Twitter, ortak yazarlı tweetleri kaldırıyor!

Twitter, kullanıcıların ortak yazarlı tweetler yayınlamasına izin veren bir özelliği sessizce kaldırdı. Şirket, geçen Temmuz ayında ABD, Kanada ve Kore’de “seçilmiş” hesaplarda CoTweet’leri etkinleştirdi, ancak özellik hiçbir zaman deneysel aşamanın ötesine geçmedi. Bugünden itibaren artık CoTweet gönderemeyeceksiniz.

Twitter güncellenmiş bir destek sayfasında “Mevcut deneyin sona erdiğini söylemekten üzüntü duyuyoruz,” diye yazdı. “Zaten mevcut CoTweet’ler bir ay daha görüntülenebilir olacak ve bu noktada retweetlere geri dönecekler.”

Birini sizinle birlikte CoTweet’e davet ettiyseniz, bu tweet hesabınızda kalacaktır. Bir tweet’i birlikte yazar olarak davet edilenler için, CoTweets yakında diğer kişinin hesabından retweet olarak görünecektir. Bu konuda her şey açık mı?.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/02/Twitterdan-tepki-toplayan-yeni-DM-ozelligi-2.jpg

Bu tamamen CoTweets’in sonu olmayabilir. Twitter, “Hala bu özelliği ileriye dönük olarak uygulamanın yollarını arıyoruz” dedi. Yani bir noktada geri dönebilir.

Bununla birlikte, özellikle Elon Musk’ın Ekim ayı sonlarında görevi devralmasından bu yana çalışanların yaklaşık yüzde 80’inin şirketten ayrıldığı göz önüne alındığında, Twitter’ın öncelikler listesinde üst sıralarda yer alması pek olası değil. Yakın tarihli bir rapor, Twitter’ın şu anda elleri başka şeylerle dolu olabilecek 550’den az tam zamanlı mühendise sahip olduğunu öne sürdü.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir