Ana SayfaGüncelTwitter, platform içi arayüzü yeniledi!

Twitter, platform içi arayüzü yeniledi!

Bir sosyal medya uygulamasında, takip bile etmediğiniz birinden bir gönderi görmekten daha kötü bir şey yoktur.

Bu nedenle, Twitter artık kitlelerin çığlıklarını duyuyor ve kullanıcıların yalnızca sevdikleri ve takip ettikleri kişilerin tweetlerini görebilmeleri için yeni bir kaydırılabilir besleme seçeneği başlatıyor.

Şirketin şefi Elon Musk, hafta sonu haberlerden bahsetti ve şimdi, zaman çizelgeleri için kaydırılabilir bir seçenek şeklinde kullanıma sunulduğunu görüyoruz. Bu, platform kullanıcılarının algoritma tarafından tanımlanan ana beslemeleri arasında kronolojik bir beslemeye geçiş yapmasını çok daha uygun hale getirir.

İlki, takip etmediklerinizden gelen gönderileri içerir ve ikincisi, uygulamada takip ettiğiniz kişilerin gönderilerini içerir. Evet, Twitter’ın bunu geçen yılın Mart ayında başlattığı ve hatta uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan yıldız simgesine dokunarak en son gönderilerin kaydırılabilir yayınlarını sabitleme seçeneğini eklediği doğrudur.

Bu yeni bir süreç ve esasen Sizin İçin ve Takip Edilen gibi yayınlar için yeniden adlandırılan olağan Twitter ile aynıdır. Önceki Ev ve En Son Tweetlerden daha iyi.

Açıkçası, Twitter kullanıcı akışlarına dahil edebileceği kadar çok öneri ve güncellemeyi gerçekten bir araya getirdiğinden, seçenek geçen yıl görülenden bazı bariz nedenlerle genel olarak sevilecek ve değerlenecek. Buradaki fikir, birçok kullanıcının platformun sunduğu uygulamada daha fazla özellik ve gönderi keşfetmesini sağlamaktır. Bakın, uygulamada uzun saatler geçirirken ne kadar çok etkileşim, o kadar fazla gelir ve Musk ve ekibi o kadar mutlu olur.

Bu kısmen TikTok gibi önde gelen sosyal medya devlerinin başarısının gizli tarifidir. Kullanıcılara, belirli bir kişiyi veya profili takip etmelerini sağlamakla karşılaştırıldığında sevdikleri bir dizi şeyi sürekli olarak gösterir. Algoritma, kullanıcıların nelerle ilgilendikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için gerçekten fazladan yol kat ediyor ve bu nedenle tam da bunu ortaya koyuyor.

Bu, platformdan en iyi içeriği çıkarmanın ve katılımınızı artırmanın nihai avantajını sağlar. Bu ve burada Twitter’da olup bitenler arasındaki en büyük fark, ikincisinin algoritmasının çöp olması ve sonunda elde ettiğiniz şeyin asla sevmeyebileceğiniz belirsiz ve karışık tweetler olmasıdır. Umarım şimdi bunu düzeltmeye çalışıyorlardır çünkü tam zamanı.

Kimse görmek istemiyor ve o karmaşaya kapılmak için de zamanı yok. Ama yine de bu özellik hepimize umut getiriyor.

Şimdilik, özellik yalnızca iOS kullanıcıları içindir, ancak yakında bir Android sürümü umuyoruz. Ancak bunun ne zaman ve ne zaman olacağına dair bir haber yok. Ama kesinlikle sizi bu konuda yayınlayacağız.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir