Ana SayfaGüncelTwitter Sesli Tweetler hakkında önemli gelişme!

Twitter Sesli Tweetler hakkında önemli gelişme!

Twitter, geçtiğimiz haftalarda Sesli Tweetler özelliğini duyurmuştu. Bu özellik, kullanıcılardan olumlu yorumdan çok olumsuz yorum aldı. Bunun sebebi ise kullanıcıların azımsanamayacak kadar büyük bir kısmının bu özelliği kullanışsız ve boş bir özellik olarak görmeleri. Twitter, bu özelliğe yeni eklentiler getirmek için çalışmalara başladı.

Twitter

İlk olarak iOS üzerinde testlerine başlanan bu özelliği, eleştirmenler çok olumsuz karşıladı. Şirket, kullanıcıların yaşadığı bu deneyimi daha fazla iyileştirmek için çalışmalara başladı. Eleştirmenler, erişilebilirlik ekibi tarafından sesli tweetlere otomatik altyazı eklenmesi gerektiğini Twitter’a bildirdi. Twitter ise şaşırtıcı bir şekilde özel bir erişilebilirlik ekibinin olmadığını ve özel ekip yerine çalışanlarının daha fazla zaman ayırarak da bu özelliği güzel bir noktaya getirebileceğini söyledi.

2021 Yılının başına kadar ses ve videolara otomatik altyazı özelliğinin geleceğini müjdeleyen şirket, Android ve Web platformuna şu anda iOS’te test aşamasında olan Sesli Tweetler özelliğinin gelecek yıla kadar gelmeyeceğini söyledi. Bu açıklama Android ve Web kullanıcılarını üzse de şirket, özelliği kullanışlı bir hale getirmeden diğer platformlara getirmek istemiyor gibi görünüyor.

İlgili Tweet

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir