Ana SayfaGüncelInstagram DM'e Facebook Messenger entegrasyonu geldi!

Instagram DM’e Facebook Messenger entegrasyonu geldi!

Facebook, geçmiş zamanlardan beri Instagram, WhatsApp gibi çok fazla uygulama satın aldı ve bu uygulamaları kısmi olarak birbirine bağlıyor. Örneğin şirketin geçtiğimiz aylarda duyurduğu video konferans platformu Messenger Rooms için WhatsApp entegrasyonu getiren şirket, bugün bir entegrasyonu daha kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

instagram facebook messenger

Instagram DM’ler Messenger’a taşınıyor!

Instagram kullanıcılarının uygulamada en çok kullandığı yerlerden biri de şüphesiz Direkt Mesaj yani DM. Facebook, uygulamayı satın aldığı günden beri DM’leri geliştirmek için çok çaba sarfetti. DM bölümüne birçok büyük yenilik yapan şirket, bu sefer de DM’leri kendi mesajlaşma uygulaması olan Messenger’a taşıyor.

Bazı kullanıcıların kullanımına sunuldu

Bu değişiklik, bugün itibariyle bazı kullanıcıların kullanımına sunuldu. Uygulamaya girince ”Mesajlaşmanın yeni bir yolunu deneyimlemek için Instagram uygulamasını güncelleyin” bildirimi ile karşılaşan kullanıcılar uygulamayı güncellediklerinde DM’e girdikleri zaman Messenger entegrasyonu yapıldığını fark etti.

Instagram DM’e önemli yenilikler yapıldı

Bu yeniliğin en büyük katkılarından biri ise Facebook hesabınız yoksa bile Facebook hesabı olan birine Instagram uygulaması üzerinden mesaj atabilme olanağının tanınması. Bu sayede kullanıcılar bir Facebook kullanıcısına mesaj atmak istediklerinde hesap açmak zorunda kalmayacak. Ayrıca artık kullanıcılar, kendilerine yeni DM isteklerinin gelmesini engelleyebilecek. Yani hesap sahibinin istememesi durumunda hesap sahibinin bir kere bile konuştuğu kullanıcılar dışındaki kullanıcılar hesap sahibine mesaj gönderemeyecek.

instagram facebook messenger

Bir diğer yenilik ise kaybolan mesajlar. Uzun zamandır zaten Messenger uygulamasında var olan bu özellik artık Instagram için de geldi. Bu özellik sayesinde kullanıcılar birbirlerine 5 saniye, 10 saniye, 30 saniye, 1 dakika, 5 dakika, 30 dakika, 1 saat, 6 saat, 12 saat veya 1 gün süreli mesajlar gönderebilecekler. Seçilen sürenin dolmasının ardından mesaj sohbetten otomatik olarak silinecek.

instagram facebook messenger

İsteğe bağlı olarak eski arayüz kullanılabilecek

Şirket, kullanıcıları yeni Messenger arayüzüne geçmesi için şu anlık zorlamıyor. İsteyen kullanıcılar eski arayüzü de kullanabiliyor. Yeni arayüze geçip beğenmeyen kullanıcıların eski arayüze dönmek için yapmaları gereken tek şey Ayarlar, Mesajlar bölümünden ‘Eski Arayüze Dön’ seçeneğine tıklamak.

Kaynak

Diğer haber: Facebook, Messenger uygulamasını iOS’ta varsayılan yapmak istiyor
Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir