Ana SayfaGüncelTwitter, Sesli Tweetler'e önemli bir yenilik yaptı!

Twitter, Sesli Tweetler’e önemli bir yenilik yaptı!

Dünyanın önde giden sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, bir yıldan fazla süre önce sesli tweetler özelliğini kullanıcılarına sunmuştu. Şirket, geçen bir yıldan fazla sürenin ardından kullanıcıların çok istediği bir özelliği getiriyor.

Twitter

Sesli Tweetler için otomatik altyazı oluşturulacak

Bugünden itibaren test kullanıcıları sesli tweetlerde bir ”CC” butonu görecekler. Bu butona tıklayınca otomatik altyazılar açılacak. Bu sayede sesli tweeti dinleme imkanınız olmayan zamanlarda tweetin içeriğini öğrenebileceksiniz. Sesli Tweetler özelliği henüz sadece iOS platformunda olduğu için özellik ilk etapta sadece iOS kullanıcıları için kullanılabilir olacak. Diğer platformlara ne zaman geleceği hakkında Twitter tarafından gelen bir bilgi bulunmuyor.

İlk etapta 10 dil seçildi

Altyazılar ilk etapta İngilizce, Japonca, Portekizce, Türkçe, Arapça, Hintçe, Fransızca, Endonezyaca, Korece ve İtalyanca dillerinde mevcut olacak. Erişilebilirlik alanında yapılan bu büyük yenilik şu anda test ediliyor. Özelliğin ilk etapta çok mükemmel çalışması beklenmiyor ancak bu haliyle bile kullanıcılar için çok faydalı olacak.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir